Lidzbark Warmiński. Kolejne inwestycje w Szpitalu Powiatowym

Wartość wykonanych do tej pory prac obejmujących budynek szpitalny i znajdujący się wokół niego teren wyniosła ok. 347924,64 zł (Fot. Powiat Lidzbarski)

W szpitalu powiatowym w Lidzbarku Warmińskim zakończony został kolejny etap prac związanych z poprawą stanu technicznego budynku, polegający na izolacji i wzmocnieniu jego ścian zewnętrznych.

Zakres wykonanych robót w roku 2020 obejmował wykonanie odwodnienia terenu wokół budynku poprzez wybudowanie całkowicie nowej instalacji sanitarnej odprowadzającej wody opadowe z dachu budynku jak i ternu wokół szpitala. Wykonano izolacje ścian piwnicznych oraz wzmocnienie ścian fundamentowych, które były niezbędne do zaadaptowania pomieszczeń dla nowo powstających gabinetów lekarskich, a także dla nowo powstałej pracowni tomografii komputerowej wraz z zapleczem.
Rozpoczęto także modernizację i adaptację terenu wokół szpitala, w wyniku której wykonano wymianę nawierzchni istniejącej na nową z kostki polbrukowej na odcinku dojazdu do izby przyjęć oraz pracowni tomografii komputerowej, a także wykonano nowe miejsca parkingowe z uwzględnieniem miejsc dla osób niepełnosprawnych. Wymienione prace są w trakcie realizacji i sukcesywnie dążymy w kierunku ich ukończenia.
Obecna sytuacja nie sprzyja prowadzeniu inwestycji ale mimo to, staramy się alby każda z nich wykonywana była zgodnie z zaleceniami, na wysokim poziomie i możliwie krótkim terminie. Wartość wykonanych do tej pory prac obejmujących budynek szpitalny i znajdujący się wokół niego teren wyniosła ok. 347924,64 zł.
„W ostatnich latach siedziby jednostek organizacyjnych powiatu lidzbarskiego poddawane są remontom zyskując estetyczny wygląd ale przede wszystkim wpływa to w dużej mierze na bezpieczeństwo czy też oszczędności w zużyciu energii. W miarę możliwości finansowych dokonujemy zakupu różnego rodzaju niezbędnego sprzętu zapewniając komfort codziennej pracy i obsługi interesantów.” – mówi Jan Harhaj, Starosta Lidzbarski

Źródło: powiatlidzbarski.pl

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net