75-latka przyjechała z Olsztyna i zabłądziła w lesie pod Górowem Iławeckim

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja/archiwum

Policjanci zostali zawiadomieni o tym, że starsza kobieta chodzi po miejscowości Kandyty i nawołuje jakby kogoś szukała. Okazało się, że 75-latka przyjechała z Olsztyna, jednak zanim znalazła się w Kandytach (gm. Górowo Iławeckie) błądziła w lesie. Przemoczoną i zziębniętą kobietą zajęli się policjanci, po czym ustalili jej tożsamość, skontaktowali się z jej córką, a następnie przekazali ją pod opiekę ratowników medycznych.

Policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim interweniowali w związku ze zgłoszeniem, z którego wynikało, że starsza kobieta błądzi po miejscowości Kandyty. O sprawie powiadomił mężczyzna, który najpierw usłyszał niecodzienne nawoływanie, a gdy postanowił sprawdzić, kto o takiej porze krzyczy na podwórzu zobaczył nieznajomą seniorkę. Mężczyzna nie pozostał obojętny i wyszedł do kobiety, która nielogicznie się wypowiadała i wyglądała na zagubioną. Następnie zadzwonił pod nr alarmowy.

Kobieta była zziębnięta, a jej odzież przemoczona. Policjanci umieścili seniorkę w radiowozie, a następnie w spokojnej rozmowie próbowali ustalić jak najwięcej szczegółów mogących pomóc w ustaleniu jej tożsamości i miejsca zamieszkania. 75-latka opowiadała policjantom, że po południu przyjechała autobusem w te okolice, bo szukała zostawionych tu kiedyś rzeczy. Niczego nie znalazła, a później błądziła idąc przez las, aż znalazła się w Kandytach. Kobieta miała na kartce zapisany nr telefonu do córki. Policjanci skontaktowali się z nią. Funkcjonariusze ustalili tożsamość seniorki i potwierdzili fakt, że mieszka w Olsztynie. Przybyli na miejsce ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu kobiety do szpitala.

Ta historia dobrze się skończyła z uwagi na szczęśliwy splot wydarzeń jej towarzyszących. Niewątpliwie warto zauważyć, że w dużej mierze przyczynił się do tego mężczyzna, który nie pozostał obojętny.

Apelujemy do opiekunów i rodzin osób starszych i schorowanych, aby wzmóc opiekę nad nimi, pilnować ich wyjść oraz zadbać o to, by zawsze miały przy sobie, np. telefon komórkowy, lub kartkę z danymi kontaktowymi. Posiadanie telefonu komórkowego, w dużym stopniu ułatwi Policji szybkie dotarcie i odnalezienie zaginionego. W wielu przypadkach Policja wykorzystuje do poszukiwań oprócz ludzi, także nowoczesne środki techniczne, które pozwalają na bardzo szybkie zlokalizowanie zaginionej osoby.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net