Mężczyźni podejrzani o więzienie dłużnika trafili do aresztu

Mieszkaniec Bagrationowska nie skorzystał z możliwości uregulowania zasądzonej kwoty, w związku z tym został zatrzymany. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 100 dni Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Sąd Rejonowy w Mrągowie zastosował tymczasowy areszt wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności, groźby i stosowanie przemocy wobec pokrzywdzonego w celu odzyskania długu.


Prokurator PR w Mrągowie skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Leszka S. i Patryka G. podejrzanych o pozbawienie wolności Roberta B. ze szczególnym udręczeniem. — Według ustaleń prokuratora to pozbawienie wolności miało polegać na zamknięciu na klucz drzwi wejściowych do salonu gier i uniemożliwienie pokrzywdzonemu opuszczania lokalu, a także stosowanie wobec niego gróźb i przemocy w celu zmuszenia go do zwrotu 10 tys. zł długu — wyjaśnia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie. Do tego zdarzenia miało dojść w okresie pomiędzy 25 a 28 lutego w Mrągowie.

Mrągowski sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. — Sąd podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia prawidłowego dalszego toku postępowanie w tej sprawie. W ocenie Sądu Rejonowego obaj podejrzani, którzy nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu, pozostając na wolności mogliby podejmować próby nakłaniania innych osób do składania fałszywych zeznań lub w inny bezprawny sposób utrudniać postępowanie karne — dodaje sędzia Dąbrowski-Żegarski.

Sąd wskazał też, że potrzeba zastosowania wobec obu podejrzanych tymczasowego aresztowania jest uzasadniona również grożącą im surową karą – czyn zarzucany podejrzanym jest zbrodnią  z art. 189§3 kk.

źródło: SO w Olsztynie