Kętrzyn. Złamał obowiązek kwarantanny i spacerował ulicami miasta bez maseczki. Teraz może słono zapłacić

Fot. Image by Christo Anestev from Pixabay 

Zatrzymany przez dzielnicowego mężczyzna nie dość, że nie stosował się do obostrzeń i nie miał maseczki ochronnej, to jeszcze w najlepsze spacerował ulicami, mimo iż miał przebywać na… kwarantannie. Twierdził, że nie zamierza przestrzegać tych przepisów.

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie podjął czynności służbowe wobec mężczyzny, który szedł ulicą bez maseczki ochronnej. Gdy policjant wylegitymował mężczyznę od razu skojarzył, że 48-latek powinien przebywać na kwarantannie. Szybko okazało się, że nie dość, iż nie stosował się do przestrzegania obowiązujących przepisów związanych z zakrywaniem ust i nosa, to jeszcze objęty był kwarantanną i powinien przebywać w domu. 48-letni mieszkaniec Kętrzyna tłumaczył dzielnicowemu, że doskonale wie, że do 10 kwietnia powinien przebywać na kwarantannie  ale czuje się doskonale i nie ma zamiaru przestrzegać obostrzeń. Twierdził również, że nie ma obowiązku noszenia maseczki.

Wobec mężczyzny, który nie stosował się do decyzji o kwarantannie, wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje. O całej sytuacji policjanci poinformowali służby sanitarne, które mogą nałożyć na 48-latka wysoką karę finansową. Ponadto w związku z nieprzestrzeganiem kwarantanny funkcjonariusze prowadzą czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem z art. 116 kw. Mandat za takie wykroczenie może wynosić nawet 1000 zł. Apelujemy również do świadków o zdecydowaną reakcję w sytuacji gdy widzimy osobę łamiącą nałożoną na niąizolację lub kwarantannę.

Pamiętajmy! Nie przestrzegając izolacji domowej bądź kwarantanny, narażamy życie i zdrowie innych osób! Respektujmy prawo, respektujemy zapisy obowiązujących ustaw oraz rozporządzeń – to nasze wspólne dobro! Weźmy odpowiedzialność za siebie oraz swoich najbliższych!

Źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net