Kętrzyn. Pojazd bez badań technicznych, a kierowca pijany

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Całkowity brak wyobraźni kieruje tymi, którzy po wypiciu alkoholu siadają za kierownicę pojazdów. Czyniąc tak, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie wynikają z takiego zachowania. I właśnie takim brakiem wyobraźni wykazał się 47-letni mieszkaniec gminy Kętrzyn, który pijany jechał motorowerem.


W miejscowości Kwiedzina w gm. Kętrzyn policjanci z kętrzyńskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru.  Podczas rozmowy z kierującym funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Jak się okazało 47-latek kierował pojazdem marki Rauter w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny 1 promil alkoholu w organizmie.

Dodatkowo podczas kontroli okazało się , że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny jednośladu. Motorower został zabezpieczony, a następnie przekazany osobie wskazanej. Mężczyzna natomiast po wykonaniu czynności został zwolniony.

Wkrótce 47-latek odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net