Kętrzyn. Podsumowanie weekendu na drogach powiatu kętrzyńskiego

(Fot. KPP Kętrzyn)

W trakcie minionego weekendu kętrzyńscy policjanci pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych oraz groźnie wyglądającej kolizji z udziałem motocyklisty.


Z policyjnych danych wynika, że najczęstszym powodem niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych jest niedostosowanie prędkości przez kierujących do warunków panujących na drodze, nieustępowanie pierwszeństwa oraz wtargnięcia przez pieszych na jezdnię. Wypadki z udziałem pieszych są z reguły najbardziej tragiczne w skutkach, a pieszy nie bez powodu nazywany jest niechronionym uczestnikiem ruchu – nie chronią go pasy, poduszki, strefa zgniotu. Chroni go tylko własne ciało i zdrowy rozsądek.W piątek  (16.04.2021) doszło niestety do groźnego zdarzenia na przejściu dla pieszych. Kilka minut przed godz. 12:00 na ul. Pocztowej w Kętrzynie doszło do potrącenia pieszej. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca pojazdem m-ki Hyundai, 57-letnia kobieta najechała na znajdującą się na przejściu dla pieszych 66-letnią mieszkankę miasta. Ranna kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana przez karetkę pogotowia do szpitala w Giżycku. Funkcjonariusze przebadali stan trzeźwości kierującej, nie budził on wątpliwości, kobieta była trzeźwa. Przez ponad 2 godz. ruch był zablokowany. Policjanci kierowali na objazdy.

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w sobotę (17.04.2021) o godz. 13:30 na trasie Kętrzyn-Giżycko na wysokości miejscowości Cegielnia w gminie Kętrzyn. Z przekazanych dyżurnemu kętrzyńskiej jednostki informacji wynikało, że w zderzeniu udział brały dwa pojazdy. Na miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Kangoo, 85-letni mężczyzna wymusił pierwszeństwo przejazdu prawidłowo jadącemu drogą wojewódzką mercedesowi. Początkowo doszło do zderzenia bocznego pojazdów, a następnie kierujący ,mercedesem 34-latek uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z podejrzeniem porażenia kończyn dolnych został przetransportowany do szpitala w Mrągowie. Kierujący renault nie odniósł obrażeń. Obaj kierujący byli trzeźwi. Droga była zablokowana. Policjanci kierowali na objazdy.

Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają przyczyny i okoliczności tych wypadków drogowych.

Z kolei również w sobotę (17.04.2021) o godz. 18:20 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na drodze wojewódzkiej Kętrzyn-Bartoszyce doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motocykla i auta osobowego. Będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący motocyklem, 37-latek  podczas manewru wyprzedzania fiata doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia zakwalifikowano je jako kolizja drogowa. Obaj kierujący byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net