Bartoszyce. Kradł, znieważał i naruszał nietykalność cielesną. Poszukiwany listem gończym 41-latek trafił za kraty

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie w razie potrzeby wspierają się doświadczeniem i technicznymi środkami pracy operacyjnej. Tak było w przypadku zatrzymania 41-latka poszukiwanego listem gończym.


Mężczyzna ukrywał się przez 6 miesięcy, unikał policjantów, zmieniał miejsca zamieszkania, był też za granicą. Na nic się zdały jego wysiłki. Dzięki pracy operacyjnej kryminalnych został „namierzony” i zatrzymany wczoraj rano. Najbliższy rok i 8 miesięcy spędzi za murami zakładu karnego.

Mieszkaniec gminy Bartoszyce to postać doskonale zanana miejscowym policjantom. Mężczyzna był powodem wielu interwencji. 41-latek ma na koncie 4 przestępstwa, tj. kradzież, groźby karalne, znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej. Sąd skazał go na 1 rok i 8 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Mężczyzna nie zamierzał iść za kraty i ukrywał się przez ostatnie 6 miesięcy. Mieszkał pod różnymi adresami i szerokim łukiem omijał policjantów, a nawet na pewien czas wyjechał za granicę.

W myśl starego porzekadła: „co się odwlecze, to nie uciecze”, zatrzymanie omijało go przez kilka miesięcy jednak nadszedł czas rozliczenia 41-latka z wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna został zatrzymany i po sporządzeniu stosownej dokumentacji pojechał do zakładu karnego.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net