Samochód osobowy zjechał z promenady i utonął w Jeziorze Mikołajskim

W Mikołajkach samochód osobowy zjechał z promenady i utonął w Jeziorze Mikołajskim. Na szczęście kierujący pojazdem, przed przybyciem służb ratowniczych sam wydostał się z samochodu i przy pomocy osób postronnych został wyciągnięty na molo.


Na stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie wpłynęła informacja o tonącym samochodzie w Jeziorze Mikołajskim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej i przeprowadzonym rozpoznaniu przez strażaka kierującego działaniami ratowniczymi z OSP Mikołajki stwierdzono, że w Mikołajkach na promenadzie samochód osobowy wjechał do jeziora.

Na szczęście kierujący pojazdem, przed przybyciem służb ratowniczych sam wydostał się z samochodu i przy pomocy osób postronnych został wyciągnięty na molo. Pogotowie ratunkowe i policja były na miejscu zdarzenia, a kierujący pojazdem nie potrzebował pomocy medycznej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Mrągowa, podjęto decyzję o wprowadzeniu nurków do wody w celu określenia czy w samochodzie, który wjechał do jeziora, nie znajdowały się jeszcze jakieś osoby. Nurkowie PSP ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Mrągowa stwierdzili brak innych osób w samochodzie, a także określili lokalizację samochodu pod wodą, który znajdował się 20 metrów od brzegu na głębokości 10 metrów i leżał na dachu. Do wyciągnięcia samochodu z dna jeziora nurkowie użyli dwóch idrodyn (worków wypornościowych) w celu podniesienia samochodu z dna, a następnie został zadysponowany dźwig, przy pomocy którego wrak został wyciągnięty z wody.

st. kpt. Jakub Tutka, mł. asp. Roman Olszyński
Zdjęcia: Mateusz Klimek
KP PSP w Mrągowie

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net