I Wojewódzki Konkurs Wokalny „Sieć Wokalna” [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Fot. Justyna Drozd

Zakończył się I Wojewódzki Konkurs Wokalny „Sieć Wokalna”. — Jesteśmy wielce uradowani przebiegiem całego wydarzenia. Mieliśmy obawy, że porywamy się z motyką na księżyc, by w tak trudnej sytuacji, jaką jest pandemia, zrealizować konkurs o wojewódzkim zasięgu. Determinacja pracowników Centrum Kultury Gminy Bartoszyce i mnóstwo pozytywnej energii, którą otrzymaliśmy od uczestników konkursu, motywowały nas do zrealizowania celu w całości i pełnej okazałości — mówi Patryk Wąsowicz z CK Gminy Bartoszyce.


Do konkursu zgłosiło się 150 wokalistów z całego województwa warmińsko-mazurskiego.
— Dziękujemy, że byliście z nami. Swoją obecnością pokazaliście, że nawet w małych miejscowościach można realizować wielkie i wspaniałe działania — podkreśla Patryk Wąsowicz. — To ludzie tworzą kulturę, a nie miejsce czy rzeczy materialne. Każdy z Was był ważną częścią konkursu wokalnego, bez znaczenia czy był osobą techniczną, sponsorem czy uczestnikiem. Mamy nadzieję, że konkurs zapisze się na stałe w kalendarzu muzycznych wydarzeń woj. warmińsko-mazurskiego.

Wyniki konkursu:
Kategoria I:
1 miejsce – Kornelia Krywko;
2 miejsce – Kacper Ewartowski;
3 miejsce – Blanka Magun;

Kategoria II:
1 miejsce – Barbara Grzesiuk;
2 miejsce – Dominika Dąbrowska;
3 miejsce – Julia Płocharczyk;

Kategoria III:
1 miejsce – Irena Ilczyszyn;
2 miejsce – Jędrzej Podolak;
3 miejsce – Dominika Siwek;

Nagrody Wójta Gminy Bartoszyce
Wiktoria Kuźmowicz;
Kalina Rurka;
Katarzyna Dedo;

Grand Prix Internautów
Agnieszka Mirkowicz.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania — I Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego „Sieć Wokalna”.
– Patronatem Honorowym wydarzenia został Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin
– Mecenat objęła Fundacja Dzieci-Dzieciom, której misją jest odkrywanie, rozwijanie i kształtowanie talentów wśród dzieci i młodzieży;
– Gospodarzem i fundatorem stypendiów był Wójt Gminy Bartoszyce Pan Andrzej Dycha;
– Jurorami konkursu byli utalentowani i cenieni muzycy w następującym składzie: Agnieszka Czachor – wokalistka, trenerka wokalna oraz psycholog. Michał Bojarski Wokalista, oboista, inżynier budownictwa. Jacek „Jaca” Grygorowicz Pochodzący z Bartoszyc gitarzysta, przez ostatnie 10 lat związany z zespołem Enej. Patryk „Macumba” Wąsowicz – wokalista, instrumentalista, kompozytor i realizator dźwięku.
– Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym mogliśmy zadbać o nagrody rzeczowe oraz przygotowanie Gali Finałowej, a byli nimi: Dartrans – Dariusz Szutowicz, Marpol – Marcin Szutowicz, Digger – Kamil Szutowicz, Pizza Factory – Waldemar Mazur, Eko-Bart – Mateusz Mizio Arkadiusz Kamiński, Biuro-Bart – Tomasz Wiszniewski, Moving Art mobilna szkoła tańca – Aleksandra Krawczyk, Misterium s.c. Kompleksowe Usługi Pogrzebowe, Moto-Centrum – Przemysław Czajkowski, Palac i Folwark Galiny www.palac-galiny.pl dziękujemy też tym, którzy chcieli pozostać anonimowi.
– Za odpowiednie zasięg naszego wydarzenia zadbali nasi patroni medialni: Telewizja Kablowa Bart-Sat Bartoszyce, Goniec Bartoszycki, Nowiny Północne, Trochę Kultury, Bartoszyce bez fikcji, Rock Kompas.
Dziękujemy również wszystkim uczestnikom, za chęć wzięcia udziału w naszym konkursie. Dla nas wszyscy uczestnicy to zwycięzcy, ponieważ odkryli w sobie wielki potencjał, którym jest talent. Chętnie dzielą się talentem z innymi, tym samym inspirując innych do działania. Jednak tak jak w każdym konkursie, tak również w tym wyłonieni zostali zwycięzcy. Laureatom serdecznie gratulujemy i przypominamy, komu w tym roku udało się odebrać statuetkę „Sieci Wokalnej”.

Oprac. Tomasz Miroński