Święta Lipka. Przestraszył się radiowozu, dlatego został zatrzymany. Kierowca miał sporo na sumieniu

Fot. KPP Kętrzyn

Dzielnicowy zatrzymał kierowcę, który prowadził auto, pomimo posiadania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za niezastosowanie się do orzeczonego przez sąd środka karnego mężczyźnie grozi kara do 5 lat pobawienia wolności.


Dzielnicowy z terenu gminy Reszel podczas obchodu w miejscowości Święta Lipka zwrócił uwagę na pojazd na węgorzewskich tablicach rejestracyjnych. Uwagę dzielnicowego przyciągnął fakt tego, że kierujący na widok radiowozu nagle wykonał manewr skrętu w prawo, zjeżdżając tym samym z drogi i zaczął oddalać się w kierunku zabudowań. Dzielnicowy zatrzymał pojazd oraz kierującego do kontroli drogowej.

Podczas wykonywania czynności z kierującym okazało się, że 31-letni mieszkaniec gminy Reszel w ogóle nie powinien siedzieć za kierownicą auta. Sąd Rejonowy w Kętrzynie w maju 2017 roku wydał wobec mężczyzny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, który obowiązywać miał jeszcze tylko przez trzy tygodnie. Dodatkowo okazało się, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Wobec powyższego funkcjonariusz zatrzymał dowód rejestracyjny pojazdu.

Po przeprowadzonej kontroli pojazd przekazano osobie wskazanej, natomiast mężczyzna po wykonanych czynnościach został zwolniony. Wkrótce stanie przed sądem. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net