Bartoszyce/Górowo Iławeckie/Sępopol. Sezon na niewybuchy w pełni

(Fot. KPP Bartoszyce)

Jak, co roku wiosną w wyniku prac polowych odnajdowane są pozostałości po II Wojnie Światowej. Upłynęło sporo czasu od zakończenia zbrojnych działań, wiele niewybuchów już odnaleziono, jednak ziemia nadal oddaje niebezpieczne relikty przeszłości. W mijającym tygodniu policjanci czterokrotnie interweniowali w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi odnalezienia niewybuchów. Łącznie przekazali saperom 6 pocisków artyleryjskich, granat F1 i niezidentyfikowane urządzenie prawdopodobnie z ładunkiem wybuchowym.


Po każdym sygnale dotyczącym odnalezienia niewybuchu interweniują policjanci. Przede wszystkim zabezpieczają miejsce ujawnienia takiego przedmiotu przed dostępem innych osób. Na miejscu zawsze pojawia się policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusz ocenia, z jakiego rodzaju niewybuchem mamy do czynieni i czy nie jest potrzebna ewakuacja.

W minionym tygodniu policjantom 4-krotnie przekazywano informację o odnalezieniu niewybuchów. W środę, (28.04.br.), pocisk artyleryjski odnaleziono w trakcie prac polowych w Wojciechach w gm. Bartoszyce. Następnego dnia, (29.04.br.), pierwszy niewybuch ujawniły prace polowe w Rodnowie w gm. Bartoszyce, kolejne niebezpieczne przedmioty znaleziono w Sołtysowiźnie w gm. Górowo Iławeckie. W piątek, (30.04.br.), leśniczy w lesie w okolicach Różyny w gm. Sępopol znalazł 3 pociski artyleryjskie i niezidentyfikowane urządzeni prawdopodobnie z ładunkiem wybuchowym.

Do czasu przyjazdu saperów, każde miejsce odnalezienia niewybuchu jest zabezpieczane przez policjantów.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net