Bartoszyce. Miał prawie 3 kg narkotyków w mieszkaniu – został aresztowany na 3 miesiące

Zabezpieczone narkotyki (Fot. KPP Bartoszyce)

W mieszkaniu miał prawie 3 kg narkotyków i 561 narkotycznych tabletek. Zaskoczony wprawdzie wieczorną wizytą policjantów nie stawiał oporu, a nielegalne substancje wydał dobrowolnie. Część z nich, ku zdziwieniu policjantów leżała na kuchennym stole. 41-latek z Bartoszyc usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i został aresztowany na 3 miesiące. Sprawa na charakter rozwojowy.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach zapukali do mieszkania 41-latka z Bartoszyc. Funkcjonariusze mieli informację, że mężczyzna może posiadać narkotyki.

41-latek wpuścił policjantów do mieszkania i usłyszał, co jest powodem ich wizyty. Sytuacja byłą dość kuriozalna, bo w jego mieszkaniu w ogólnie dostępnych miejscach leżały woreczki, zawiniątka a w nich substancje, które już na pierwszy „rzut oka” wyglądały na narkotyki.

Policjanci w mieszkaniu 41-latka zabezpieczyli ponad 2840 gramów marihuany, ponad 10 gramów amfetaminy, ponad 41 gramów różnokolorowego proszku i 561 tabletek, które we wstępnych badaniach wykazały cechy substancji psychoaktywnych.

Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających. W niedzielę 2 maja br., Sąd Rejonowy w Bartoszycach aresztował 41-letniego mieszkańca Bartoszyc na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Za przestępstwo posiadania znacznej ilości narkotyków, zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net