Górowo Iławeckie. Znalazł pistolet i przyniósł go policjantom

Pistolet Sauer odnaleziony na strychu przez mieszkańca Górowa Iławeckiego (Fot. KPP Bartoszyce)

Na strychu można znaleźć różne „skarby”. Mieszkaniec Górowa Iławeckiego znalazł tam stary pistolet marki Sauer. Mężczyzna zachował się prawidłowo i przyniósł znalezisko do komisariatu policji. Broń została zabezpieczona i trafi na badania do laboratorium kryminalistycznego. Za nielegalne posiadanie broni palnej lub amunicji grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


72-letni mieszkaniec Górowa Iławeckiego przyniósł do miejscowego komisariatu pistolet. Mężczyzna powiedział policjantom, że znalazł go w czasie sprzątania strychu, a dokładniej w od lat nieużywanej wędzarni w kominie. Pistolet leżał pod warstwą sadzy.

Funkcjonariusze ustalili, że jest to pistolet marki Sauer. Wstępne rozpoznanie pirotechniczne wskazało, że broń jest załadowana i ma podpięty magazynek, prawdopodobnie z amunicją. Jednostka jest mocno skorodowana i nie jest możliwe odczytanie jej numerów seryjnych. Trudno też określić rok, z którego pochodzi. Tego rodzaju broń była produkowana w Niemczech już przed II Wojną Światową.

Broń została zabezpieczona i będzie poddana badaniom w laboratorium kryminalistycznym.

W przypadku odnalezienia broni, często sami nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dana jednostka broni to broń palna, czy też jej replika, lub inna broń, na którą nie jest wymagane pozwolenie. Dlatego o każdym tego rodzaju znalezisku informujmy policję, bo w przypadku nielegalnego posiadania broni palnej lub amunicji narażamy się na odpowiedzialność karną.

Zgodnie z kodeksem karnym, osoba, która bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net