Nietrzeźwy mieszkaniec powiatu bartoszyckiego – wyeliminowany z ruchu dzięki ujęciu obywatelskiemu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Dzięki obywatelskiemu zatrzymaniu udało się wyeliminować z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierującego. Być może takie działanie zapobiegło tragedii na drodze. Nietrzeźwy kierujący, 52-letni mieszkaniec Lidzbarka Warmińskiego miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.


Wczoraj (tj. 09.05.2021 r.) około godziny 20:30 oficer dyżurny lidzbarskiej policji otrzymał zgłoszenie o ujętym nietrzeźwym kierującym pod sklepem na ul. Bartoszyckiej w Lidzbarku Warmińskim. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol, który przejął wskazanego kierującego.

Jak ustalono zgłaszający mieszkaniec powiatu bartoszyckiego zajechał z rodziną do przydrożnego baru na ul. Bartoszyckiej. W czasie oczekiwania na jedzenie pod pobliski sklep podjechał motorowerzysta i wszedł do sklepu. Początkowo mężczyzna nie zwracał uwagi na kierującego. Po chwili sytuacja się zmieniła, jak zgłaszający również wszedł do sklepu i zauważył, że stojący w kolejce mężczyzna, który przyjechał do sklepu jest nietrzeźwy. Wówczas zwrócił mu uwagę, że jest pijany i wywiązała się pomiędzy nimi wymiana zdań. Kierujący prosił zgłaszającego, aby pozwolił mu odejść z miejsca, zapewniając, że będzie prowadził motorower. Zgłaszający wezwał policję i udaremnił mu dalszą jazdę, przestawiając motorower obok swojego samochodu i uniemożliwiając ucieczkę z miejsca do czasu przyjazdu patrolu policji.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 52-letniego mężczyzny  wykazało prawie 2,5  promila alkoholu organizmie. Policjanci zabezpieczyli ślady przestępstwa, przesłuchali świadków. Teraz biegły na podstawie retrospekcji określi jaką wartość alkoholu posiadał kierujący w momencie kierowania.

Wkrótce za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Przypominamy !

Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo pod numerem telefonu 112 lub 997 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Źródło: KPP Lidzbark Warmiński

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net