18-latek swoją ofiarę uderzał rękoma po głowie oraz po całym ciele, a następnie ukradł 70 zł

Zdjęcie ilustracyjne. Fot., archiwum policji

Rozbój – to poważne przestępstwo przeciwko mieniu, które od kradzieży odróżnia przede wszystkim sposób działania sprawcy. W tym przypadku wchodzi on w posiadanie kradzionej rzeczy, używając do tego przemocy. Każdy kto dokona takiego przestępstwa, musi liczyć się z poważną odpowiedzialnością karną. Przekonał się o tym napastnik, który został ustalony i zatrzymany przez kętrzyńskich policjantów.


Trzy miesiące w izolacji spędzi z kolei pewien młodzieniec z powiatu kętrzyńskiego. W ostatni dzień kwietnia (30.04.2021) 18-latek wdarł się do jednego z mieszkań na terenie Kętrzyna, które było zajmowane przez pokrzywdzonego i tam używając przemocy pobił mężczyznę.

18-latek najpierw swoją ofiarę uderzał rękoma po głowie oraz po całym ciele, a następnie ukradł pieniądze w kwocie 70 zł. Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili, że nie było to jedyne przewinienie, jakie miał na swoim koncie 18-latek. Funkcjonariusze ustalili, że młody mężczyzna nieco wcześniej (15.04.2021) włamał się przez okno do mieszkania tego samego mężczyzny, skąd dokonał kradzieży sprzętu AGD, telewizora, dwóch szafek, stołu i krzeseł oraz obrazu o łącznej wartości 1100 zł.

Dodatkowo młody mężczyzna groził 71-latkowi pobiciem, jeżeli zdarzenia ujrzą światło dzienne. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, które sprawca zdążył już spieniężyć. Młody napastnik został zatrzymany w minioną środę (05.05.2021). Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów. W piątek na wniosek prokuratora oraz policjantów mężczyzna został aresztowany na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo rozboju grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net