Chcieli nielegalnie złowić ryby- odpowiedzą za kłusownictwo

Sieć zabezpieczona kłusownikom na rzece Symsarna Fot. KKP Lidzbark Warmiński

Dwóch mieszkańców gminy Kiwity odpowie przed sądem za naruszenie Ustawy o rybactwie śródlądowym. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku podczas nielegalnego połowu ryb przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej i przekazani policji. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie i usłyszeli zarzuty. Przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawiania wolności.


Dla niektórych, chęć pozyskania ryb jest większa niż samo jej złowienie. Nie liczy się wyzwanie, walka wędkarza z rybą przez zastosowanie różnego rodzaju metod, przynęt, umiejętności. Tak było w przypadku dwóch mieszkańców gminy Kiwity, którzy w sposób nielegalny chcieli pozyskać ryby przy użyciu narzędzi rybackich w postaci przestawy rzecznej na rzece Symsarna w okolicach miejscowości Żegoty gm. Kiwity. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Rybackiej i przekazani policjantom do wykonania dalszych czynności procesowych.

Było to w sobotę (tj. 08.05.2021)  około godziny 22:20. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnym areszcie. Narzędzia do kłusowania zostały zabezpieczone, następnie trafią do sądu z wnioskiem o przepadek. Policjanci wykonali czynności procesowe, które pozwoliły na przedstawienie zarzutów dla 42 i 51-latka.

W niedługim czasie sprawa trafi do sądu. Przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Lidzbark Warmiński

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net