Dziewiętnastolatek ukradł telefon i wybił szybę w samochodzie

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja/archiwum

W Wielochowie 19-letni mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński dokonał kradzieży telefonu oraz wybił szybę w pojeździe. Został zatrzymany chwilę po zdarzeniu, przy współpracy policjantów z Bartoszyc. W niedługim czasie za swoje czyny odpowie przed sądem.


Oficer lidzbarskiej policji został powiadomiony do awanturze na parkingu w miejscowości Wielochowo. Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów, którzy ustalili, że grupa znajomych spotkała się na parkingu samochodowym. W trakcie spotkania doszło między nimi do sprzeczki w trakcie której 19-letni mieszkaniec gminy Lidzbark Warmiński wybił szybę w pojeździe oraz dokonał kradzieży telefonu.

Wartość strat została wyceniona na 600 zł. Mężczyzna oddalił się samochodem przed przybyciem policjantów. Rozpoczęły się poszukiwania sprawcy. W przeciągu godziny został on zatrzymany przy współpracy policjantów z Bartoszyc i osadzony w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowody pozwolił na przedstawienie trzech zarzutów: kradzieży zuchwałej, zniszczenia mienia oraz jazdy na dwukrotnym zakazie prowadzenia pojazdów. 19-latek został objęty dozorem  policji.

W niedługim czasie za swoje czyny odpowie przed sądem, czyny zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net