Bartoszyce. Miał zawieźć autobusem dzieci na turniej – był pijany

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Policyjna kontrola zapobiegła wyjazdowi pijanego kierowcy autobusu. Mężczyzna miał zawieźć dzieci z Bartoszyc do Dobrego Miasta. Przyjechał na parking, a tam funkcjonariusze sprawdzili jego trzeźwość. 56 -latek miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. Mieszkaniec Bartoszyc stracił prawo jazdy. Po dzieci przyjechał inny – tym razem trzeźwy kierowca.


W niedzielę, (13.06.21r.), o godz. 8:00 policjanci z bartoszyckiej prewencji pojechali na parking przy ul. Turkowskiego w celu skontrolowania kierującego autobusem, który miał zawieźć dzieci na turniej w Dobrym Mieście. O umówionej godzinie na parking przyjechał mercedes kierowany przez 56-latka. Policjanci rozpoczęli kontrolę, której obowiązkowym elementem jest badanie trzeźwości. Okazało się, że kierujący autobusem jest pod działaniem alkoholu, w jego organizmie było ponad 0,6 promila.

56-latek stracił prawo jazdy kat. B, C, D, CE, DE, T.

Wycieczka się odbyła, bo po dzieci przyjechał inny – trzeźwy kierowca.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Uwaga!

Potrzebę skontrolowania autobusu można zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem i nie później niż 3 dni przed planowanym wyjazdem. Można to zrobić osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach bądź dzwoniąc pod nr telefonu 47 732 12 40. Można też zgłosić konieczność takiej kontroli drogą elektroniczną wysyłając e-mail na adres komendant@bartoszyce.ol.policja.gov.pl. Miejscem wyznaczonym do kontroli autobusów w Bartoszycach jest parking przy ul. Turkowskiego.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net