Brązowy medal bartoszyckiego kickboksera, choć przed mistrzostwami było dużo znaków zapytania

Michał Kuźniak (w środku) wraz ze sztabem szkoleniowym (Fot. Kickboxing Bartoszyce)

Michał Kuźniak zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski K1 Seniorów w Legnicy. Zadebiutował w wadze ciężkiej. Zawodnik klubu Kickboxing Bartoszyce wywalczył brązowy medal i to tylko dlatego, że musiał poddać walkę półfinałową przez kontuzję kręgosłupa.


Bartoszycki kickbokser po raz drugi wystąpił w kategorii seniorów i po raz drugi zdobył brązowy medal. Jednak tym razem Michał Kuźniak zadebiutował w wadze ciężkiej. Okres przygotowawczy dla zawodnika klubu Kickboxing Bartoszyce też nie był lekki. Michał w tym czasie pisał maturę, w weekendy uczył się w szkole rolniczej, a to wszystko uzupełniał weekendową służbą w wojskach obrony terytorialnej.

— Przed mistrzostwami było dużo znaków zapytania. Michał nie zawsze mógł być na treningu, dlatego nie zrealizowaliśmy startów kontrolnych, odbyliśmy mała ilość sparingów i nie wiedzieliśmy do końca, w jakiej jest formie. Do tego debiut w kategorii ciężkiej, w której pomimo 190 cm wzrostu i 100 kg wagi wcale nie imponował parametrami — mówi Tomasz Zaremba, trener zawodników Kickboxing Bartoszyce. — Taktycznie musieliśmy rozgrywać walki opierając się na walce w półdystansie, wywieraniu presji, mocnym boksie i korzystaniu z każdego błędu przeciwnika.

— Pierwsza na mistrzostwach odbyła się od razu po 8 godzinach podróży z Bartoszyc do Legnicy. Michał już początku zdominował przeciwnika i pojedynek zakończył się już w pierwszej rundzie, kiedy z narożnika przeciwnika na ring poleciał ręcznik poddający walkę. Kolejna walka miała miejsce następnego dnia rano. Taktyka była podobna, a że Michał zrealizował ją doskonale to walka zakończyła się przed czasem w drugiej rundzie. Michał znokautował przeciwnika. Niestety dała o sobie znać kontuzja kręgosłupa i pomimo starań, masaży, leków czy zabiegów w hotelowym jakuzzi nie udało się złagodzić bólu i walkę półfinałową musieliśmy poddać — relacjonuje Tomasz Zaremba. — Szkoda tego faktu, bo dwie walki eliminacyjne pokazały, że Michał mógł sporo namieszać w tej kategorii — dodaje.

To drugi brązowy medal Mistrzostw Polski K1 Seniorów Michała Kuźniaka.

— Pokazał ogromny potencjał, a to w połączeniu z jego młodym wiekiem daje doskonałe perspektywy na kolejne starty. Teraz czas na krótki odpoczynek, naprawę kręgosłupa i zabieramy się za przygotowania do sezonu jesiennego, w którym między innymi planujemy organizację Gali K1 Battle Of Barcja. Pokażemy tam walki K1 na najwyższym poziomie. Warto też wspomnieć, że kickboxing został uznany przez MKOL za dyscyplinę olimpijską i będzie rozgrywany podczas igrzysk więc jest cel do pracy na najbliższe lata — podsumował trener.

Miron

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net