Kętrzyńskie półkolonie miejskie spotkały się z dużym zainteresowaniem i spełniły oczekiwania dzieci

Podczas kętrzyńskich półkolonii każdy znajdzie coś dla siebie (Fot. UM Kętrzyn)

Po raz kolejny Burmistrz Miasta Kętrzyn we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kętrzynie zaproponował rodzicom możliwość opieki nad dziećmi w ramach półkolonii. Wcześniejsze edycje spotkały się z dużym zainteresowaniem i spełniły oczekiwania dzieci.


Półkolonie zostały zorganizowane w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Szkole Podstawowej nr 5. Pierwszy turnus odbywający się w „piątce” już za nami. „Czwórka” jeszcze się wyśmienicie bawi.

– Konstruując ofertę , postawiliśmy na jej maksymalną różnorodność i atrakcyjność z jednoczesnym dostosowaniem jej do wieku uczestników – udział w wydarzeniu biorą uczniowie z klas I – IV. Oprócz mocy atrakcji dzieci zapewnione mają całodzienne wyżywienie – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. – Te wakacje są niezmiernie ważne dla uczniów, którzy po wielomiesięcznej izolacji i niedawnym dopiero powrocie do nauki stacjonarnej, mają wreszcie okazję spędzać aktywnie czas w gronie rówieśników – dodaje.

Podczas kętrzyńskich półkolonii każdy znajdzie coś dla siebie. Dla aktywnych dzieci przygotowane zostały atrakcje sportowe, wyjścia na baseny na „kętrzyniance” oraz animacje zorganizowane przez firmę „Taka Impreza”, m.in. dmuchany Byk Rodeo Bull, dmuchane tarcze do mini Darta piłki nożnej, Mega proca, zestawy tarcz i łuków strzeleckich ze strzałami na przyssawki, zestawy Speedball, tworzenie baniek mydlanych XXL, czy uwielbiana przez wszystkie dzieci wojna na mokre gąbki. Pasjonaci historii zgłębiają jej tajniki w kętrzyńskim muzeum, czy Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Ci zaś, których zainteresowania zmierzają ku służbom mundurowym cieszą się z zajęć z Funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz wizyty w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. Obowiązkowym punktem półkolonii jest także wyjście do kina „Gwiazda” na film. pt. „Corgi psiak królowej”.

Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką doświadczonej i wykwalifikowanej kadry, z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Kętrzyńskie półkolonie to fantastyczna przygoda i kapitalna droga rozwoju najmłodszych mieszkańców Kętrzyna.

 

Źródło: Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net