Bartoszyce/Sępopol. Miał narkotyki – grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności

Zabezpieczone narkotyki (Fot. KPP Bartoszyce)

Młody mężczyzna, którego wylegitymował dzielnicowy miał przy sobie susz roślinny i biały proszek. Okazało się, że to marihuana i amfetamina. 18 – latek został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 7 gramów nielegalnych substancji.


W sobotę, (24.07.21r.), dzielnicowy z Sępopola w trakcie służby, którą pełnił ze strażnikiem granicznym wylegitymował 18 – latka, co, do którego wiedział, że może posiadać substancje psychoaktywne. Jego przypuszczenia potwierdziły się, młody mężczyzna miał przy sobie woreczki z zielonym suszem i białym proszkiem. 18 – latek został zatrzymany.

Zabezpieczony susz, który w badaniu testem wykazał właściwości marihuany i biały proszek, co, do którego test wskazał, że jest to amfetamina trafią do na szczegółowe badania do laboratorium kryminalistycznego. Mężczyzna, po wykonaniu z jego udziałem czynności prawnych został zwolniony. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie kontynuowane po otrzymaniu wyników ekspertyz.

Posiadanie narkotyków to przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net