Bartoszyce. Wjechał rowerem na przejście dla pieszych – trafił do szpitala

14-letni rowerzysta, który został potrącony przez osobówkę może mówić o dużym szczęściu, bo nie doznał poważnych obrażeń ciała. Nastolatek przejeżdżał jednośladem po przejściu dla pieszych w miejscu, gdzie nie ma przejazdu rowerowego i zderzył się z jadącym ulicą fordem. Materiały tej sprawy zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.


Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na rondzie im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Policjanci ustalili, że 32-latek kierujący Fordem opuszał rondo kierując się w stronę ul. Boh. Warszawy, wówczas na przejście dla pieszych od strony ul. Marii Skłodowskiej – Curie wjechał 14-letni rowerzysta. Kierowca forda nie zdołał wyhamować i doszło do zderzenia.

14-latek trafił do szpitala na badania. W czasie, gdy był diagnozowany policjanci wykonali oględziny miejsca zderzenia, przesłuchali kierującego fordem i świadka zdarzenia oraz zabezpieczyli forda na parkingu strzeżonym.

Szczęśliwie nastolatek nie doznał poważnych obrażeń ciała, a tym samym zdarzenie to było kolizją drogową, a nie wypadkiem.

Z uwagi na wiek rowerzysty, materiały tej sprawy zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net