Kętrzyn. Przekroczył prędkość i uciekał przed policją. Powód? Dwa aktywne zakazy, alkohol i narkotyki

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

32-latek został zatrzymany w policyjnym pościgu. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był pijany i ma aktywne dwa zakazy prowadzenia pojazdów. Dodatkowo miał przy sobie narkotyki. Wkrótce usłyszy zarzuty i stanie przed sądem.W Świętej Lipce w gm. Reszel policjanci z ruchu drogowego podczas pomiaru prędkości pojazdu marki Opel Vectra nadjeżdżającego od strony miejscowości Reszel ujawnili, że kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 42 km/h. Funkcjonariusz wydał kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu. Ten zlekceważył polecenie policjanta i nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli próbę zatrzymania kierującego. Pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawanych przez policjantów, 32-letni mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, a wręcz przeciwnie, zaczął uciekać. W miejscowości Pudwągi w gm. Reszel kierujący autem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uszkodził kilka ogrodzeń posesji, a następnie wjechał w zakrzaczenia. Mężczyzna wysiadł z pojazdu i dalej uciekał pieszo. Jego ucieczka nie trwała długo.

Po chwili mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało, mieszkaniec Kętrzyna był pijany i posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pierwszy wydany przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie obowiązujący do marca 2023 roku natomiast drugi wydany przez Sąd Rejonowy w Ełku obowiązujący do października 2022 roku.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał 0,60 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci przy 32-latku znaleźli narkotyki-amfetaminę. Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, natomiast mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wkrótce usłyszy zarzuty. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

 

Źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

 

 

Czy auto ma ważne OC? Sprawdzenie OC pojazdu