Czy auto ma ważne OC? Sprawdzenie OC pojazdu

Ubezpieczenie OC to rzecz, o której nie powinien zapominać żaden kierowca. Nie tylko ze względu na kary, które grożą osobom jeżdżącym bez ważnego ubezpieczenia OC, ale też z uwagi na odpowiedzialność względem innych użytkowników drogi. Często jednak okazuje się, że obowiązkowe ubezpieczenie auta to zbyt mało. W wielu sytuacjach przydatne będzie ubezpieczenie opon, szyb oraz autocasco. Co trzeba wiedzieć na ich temat? Jak wyszukać najciekawsze oferty? Na najważniejsze pytania dotyczące zagadnień takich jak ubezpieczenie OC samochodu odpowiadamy poniżej.


OC samochodu. Jakie kary grożą kierowcom, którzy zapomną o zawarciu aktualnej umowy ubezpieczenia?

Kierowcy, którzy nie będą pamiętali o ubezpieczeniu OC, muszą, jak wspomnieliśmy przygotować się dotkliwe kary. Ich wysokość zależy od dwóch czynników – rodzaju pojazdu oraz tego, jak długo jeździmy bez ważnego ubezpieczenia samochodu. Największymi karami zagrożeniu są oczywiście właściciele samochodów ciężarowych. Wysokość kar ponadto wzrasta wraz z każdym tygodniem.

Ubezpieczenie OC. Czemu warto postawić na ochronę większą niż ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej?

Nie należy zapominać, że ubezpieczenie OC chroni tylko uczestnika kolizji niebędącego sprawcą wypadku. Jeśli samochód uszkodzimy z własnej winy lub do awarii dojdzie w wyniku sytuacji innej niż wypadek, nawet najbardziej korzystne ubezpieczenie OC nie zapewni nam pokrycia szkody. To na pewno najlepszy argument za tym, by poza OC zdecydować się także na zakup ubezpieczenia AC.

Ubezpieczenie samochodu. Jakie polisy z oferty towarzystw ubezpieczeniowych warto wykupić?

Nie wszyscy kierowcy wiedzą, że samochód można ubezpieczyć na kilka sposobów. Poza wspomnianymi już OC i AC, w swojej ofercie towarzystwa ubezpieczeniowe mają też takie polisy jak ubezpieczenie opon czy szyb. Ich wykupienie to niewielki wydatek, a może okazać się znaczną pomocą w razie awarii wspomnianych elementów. Nie należy więc zapominać o przedłużeniu umowy. Warto też dowiedzieć się, jak sprawdzić OC samochodu?

O ile to my od dawna jesteśmy właścicielami pojazdu, cała procedura nie będzie wiązała się z żadnymi problemami. Te jednak mogą pojawić się, jeżeli dopiero kupiliśmy samochód lub planujemy to zrobić. W celu sprawdzenia OC danego auta, możemy skorzystać z bazy danych prowadzonej przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Jest ona dostępna dla każdego, a do otrzymania niezbędnych informacji potrzebować będziemy jedynie numeru rejestracyjnego lub VIN pojazdu. Co ważne, baza udostępniana przez UFG jest w stu procentach wiarygodnym źródłem danych, a korzystanie z niej za każdym razem jest absolutnie darmowe.

Ubezpieczenie samochodu online. Niskie ceny ubezpieczeń i wygoda. Czemu warto kupić ubezpieczenie OC przez internet?

Właściwie każdą umowę ubezpieczenia możemy dziś zamówić przez internet. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Najważniejsza jest z cała pewnością oszczędność – online możemy szczegółowo zorientować się we wszystkich aktualnych ofertach towarzystw. Równie ważna jest wygoda – każdą umowę możemy przecież zawrzeć bez wychodzenia z domu.

Czemu warto wybrać kalkulator ubezpieczeń OC? W jaki sposób pomoże tanio wykupić ubezpieczenie AC i OC?

Najlepszym sposobem na zakup OC online jest na pewno skorzystanie z narzędzi takich jak http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/. Pozwalają one szybko zestawić ze sobą poszczególne oferty oraz znaleźć polisę, w której dla kierowcy z danym stażem za kółkiem oraz przy konkretnym aucie i miejscowości stawka będzie najniższa.

 

Materiał zewnętrzny