Bartoszyce/Bezledy. Zanim wpadł w ręce policjantów wpadł do przydrożnego rowu

Miejsce zdarzenia drogowego na DK51 na trasie Bezledy - Granica Państwa (Fot. KPP Bartoszyce)

Był pijany i nie miał uprawnień, a do tego nie zachował należytej ostrożności i wjechał VW do przydrożnego rowu. 37-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Czeka go odpowiedzialność za przestępstwo i dwa wykroczenia.Policjanci z bartoszyckiej drogówki interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na trasie Bezledy – Granica Państwa. Okazało się, że 37-letni mężczyzna kierujący dostawczym VW wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci ustalili, że powodem zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Okazało się ponadto, że 37-latek jest kompletnie pijany, a do tego nie ma uprawnień do kierowania. W organizmie mieszkańca gminy Górowo Iławeckie krążyły ponad 2 promile alkoholu.

Pijanym za kierownicą kodeks karny przewiduje dotkliwe konsekwencje, łącznie z karą pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością dla pijanych za kierownicą jest obowiązkowe świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł i zakaz kierowania na okres co najmniej 3 lat.

Kolejne konsekwencje wobec 37-latka przewiduje kodeks wykroczeń. Za kierowanie bez uprawnień i niezachowanie należytej ostrożności w postępowaniu przed sądem grozi mu kara grzywny do 5000 zł.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net