Najnowocześniejsza diagnostyka obrazowa dostępna w Bartoszycach

Należy podkreślić, że rezonans magnetyczny to nieinwazyjne, bezpieczne badanie, które umożliwia uzyskanie obrazu w przekroju ciała bez udziału szkodliwego promieniowania jonizującego (występującego np. przy badaniu rentgenowskim) (Fot. Tomasz Miroński)
— Bardzo ważnym osiągnięciem naszej placówki jest umożliwienie badania pacjentom, którzy do tej pory byli wykluczeni z badań rezonansem magnetycznym — mówi Krzysztof Sielicki, prezes firmy MR Diagnostic, której pracownia rezonansu magnetycznego, działa przy Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach i niebawem będzie obsługiwała także pacjentów na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Już od grudnia oprócz badań zleconych komercyjnie, pracownia rezonansu magnetycznego MR Diagnostic działająca przy Szpitalu Powiatowym w Bartoszycach, będzie obsługiwała także pacjentów na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Do dokonania zapisu na badanie refundowane wymagane będzie jedynie skierowanie od lekarza posiadającego umowę z NFZ.
Bartoszycka pracownia to trzecia po Elblągu i Iławie placówka oferująca najnowocześniejszą diagnostykę obrazową. MR Diagnostic posiada pełną gamę badań począwszy od tych podstawowych takich jak badanie głowy czy kręgosłupa, po badania specjalistyczne, czyli badania w obrębie serca czy badania gruczołu krokowego. Należy podkreślić, że rezonans magnetyczny to nieinwazyjne, bezpieczne badanie, które umożliwia uzyskanie obrazu w przekroju ciała bez udziału szkodliwego promieniowania jonizującego (występującego np. przy badaniu rentgenowskim). Ta technika obrazowania medycznego wykorzystując pole magnetyczne i generowane komputerowo fale radiowe pozwala na tworzenie wysokiej jakości szczegółowych obrazów narządów i tkanek w ciele pacjenta. Dzięki temu badanie MR jest wyjątkowo precyzyjne i skuteczne w diagnostyce wielu schorzeń. Pozwala zdiagnozować zmiany kostno-stawowe, neurologiczne, onkologiczne czy kardiologiczne.
— Nasza pracownia rezonansu magnetycznego wyróżnia się tym, że udźwig stołu wynosi aż 200 kg, czyli znacznie więcej niż proponują standardowe skanery rezonansu magnetycznego — podkreśla Krzysztof Sielicki, prezes firmy MR Diagnostic. — Bardzo ważnym osiągnięciem naszej firmy jest prowadzony od dwóch lat autorski projekt Implast Safe, czyli umożliwienie badania pacjentom, którzy do tej pory byli wykluczeni z badań rezonansem magnetycznym przez stenty naczyniowe, endoprotezy czy blaszkami metalowymi. U nas takie badanie jest możliwe. Myślę, że wyróżnia nas to nie tylko na terenie Polski, ale i całej Europy — dodaje.
W bartoszyckiej pracowni MR oprócz profesjonalnej obsługi pacjenta, dużą wagę przywiązuje się także do najwyższych standardów ochrony przeciwwirusowej i przeciwbakteryjnej. Diagnostyka prowadzona jest z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa. Pomagają w tym dwie przebieralnie wyposażone w antywirusowe lampy UV-C dezynfekujące powietrze, z których pacjenci indywidualnie w komfortowych warunkach, bez przepychania przebierają się przed i po badaniu. Pozwala to na ograniczenie dodatkowego, zbędnego kontaktu. Pacjent może mieć pewność, że bezpośredni kontakt w placówce będzie miał wyłącznie z technikiem, który wykonuje badanie. Dodatkowo rejestracja na samo badanie, jak i odbiór wyników są niezwykle proste i nie wymagają osobistej wizyty w pracowni. Wystarczy dostęp do internetu. Należy zarejestrować się jako pacjent na platformie internetowej. Po utworzeniu swojego konta można bez problemu umówić się na wizytę, a także po zakończeniu badania już w zaciszu domowym, pobrać kompletną dokumentację medyczną.
Badanie rezonansem magnetycznym trwa od 10 do 60 minut. Czas badania jest zależny od tego, czy wykonywane jest badanie podstawowe, czy specjalistyczne. Warto zatem zadbać o wygodny strój, ponieważ podczas jego wykonywania leży się nieruchomo na stole. Najważniejszą kwestią jest to, by ubrania nie zawierały żadnych metalicznych elementów, tzn. zamków, guzików czy innych tego typu elementów. Jeżeli odzież będzie takie elementy zawierała, to niestety przed badaniem należy ją zdjąć.
Dzięki pozytywnemu rozpatrzeniu wniosku przez Narodowy Fundusz Zdrowia, każdy pacjent, który otrzymał skierowanie od lekarza posiadającego umowę z NFZ będzie mógł skorzystać z pełnej oferty badań w MR Diagnostic. Pracownia w dalszym ciągu wykonuje badania komercyjnie, na które niepotrzebne jest skierowanie. Dla pacjentów wykonujących badania prywatnie istnieje możliwość ich finansowania w ramach systemu ratalnego. Jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem tel. 89 506 55 56 oraz na stronę internetową pracowni www.mrdiagnostic.pl.

Tomasz Miroński 

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net