Pijany mleczarką uciekał od policji

28-latek wkrótce odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości (Fot. KPP Kętrzyn)

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca cysterny przewożącej mleko. 28-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.W środę (12.01.2022) o godz. 18:30 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez uczestnika ruchu drogowego o tym, że na trasie Święta Lipka-Reszel pojazdem ciężarowym jedzie najprawdopodobniej pijany kierowca. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący jedzie całą szerokości drogi i wjeżdża na pobocza. Na wskazaną trasę natychmiast został wysłany patrol z Komisariatu Policji w Reszlu. Funkcjonariusze opisany przez zgłaszającego pojazd zauważyli na wysokości miejscowości Robawy w gm. Reszel.

Policjanci włączając sygnalizację świetlną i dźwiękową, nakazali kierowcy zatrzymać się do kontroli drogowej. Pomimo wydawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania, kierowca przyspieszył i zaczął uciekać ulicami Reszla, a następnie kierował się w stronę Korsz. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Kierujący pojazdem nie reagował na wydawane sygnały dźwiękowe i świetlne. Jechał cysterną bardzo brawurowo i całą szerokością jezdni, uniemożliwiając jego wyprzedzenie oraz stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa innym uczestnikom ruchu.

Na trasie Reszel-Korsze na wysokości miejscowości Gudniki została wystawiona blokada policyjna przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Korszach. Kierujący na widok blokady zatrzymał pojazd i został zatrzymany. Szybko wyjaśnił się powód jego zachowania. Mężczyzna był kompletnie pijany Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna tłumaczył, że alkohol spożywał podczas jazdy. Funkcjonariusze w kabinie pojazdu znaleźli pustą butelkę po wódce. Dodatkowo okazało się, że uprawnienia, które okazał policjantom straciły ważność na początku grudnia ubiegłego roku. Pojazd został przekazany osobie wskazanej.

28-latek wkrótce odpowie przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności, poza tym odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Cieszy fakt, że coraz częściej o poprawę bezpieczeństwa na drogach dbają nie tylko policjanci, ale też obywatele, którzy reagują i informują policję.

Źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net