Bartoszyce. Nie miał odblasków, był poszukiwany, dostał mandat i poszedł do więzienia

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja/archiwum

Będąc poszukiwanym, trzeba się liczyć z tym, że można zostać zatrzymanym w najmniej oczekiwanym momencie. Tak było w przypadku 43-latka, który pieszo wracał od znajomych. Gdyby nie fakt, że było już ciemno, a on nie miał odblasków nie zostałby zatrzymany przez policjantów. Legitymowanie ujawniło, że powinien trafić za kraty na 15 dni. Mieszkaniec gminy Bartoszyce został zatrzymany. Za brak odblasków, zgodnie z taryfikatorem otrzymał 100 zł mandat karny.W piątek (14.01.22 r.), przed godz. 18:00 policjanci z drogówki na trasie Bartoszyce – Bezledy zauważyli mężczyznę, który szedł tą trasą bez jakiegokolwiek elementu odblaskowego. Legitymowanie pieszego ujawniło, że jest poszukiwany i ma na koncie wyrok za wykroczenie skarbowe. Mężczyzna nie opłacił kary grzywny, w związku,
z czym sąd zamienił karę pieniężną na karę 15 dni aresztu. Zanim 43-latek trafił do policyjnego aresztu policjanci ukarali go mandatem za wykroczenie braku elementów odblaskowych.

Przypominamy!

Każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Posiadanie elementu odblaskowego sprawia, że kierowcy widzą pieszego nawet z odległości 150-200 metrów, wówczas mają więcej czasu na odpowiednią reakcję. Za niestosowanie się do przepisów, pieszy może zostać ukarany mandatem w wysokości do 100 złotych. Ta kwota wydaje się dość niska w porównaniu do śmiertelnego ryzyka, jakie ponosi pieszy. Wydaje się też bardzo wysoka w porównaniu do ceny odblasku, który można kupić już za kilka złotych i poprawić swoje bezpieczeństwo.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net