Czesława Orłowska-Staniszewska: człowiek jest najważniejszy

— Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą, że nie rzucam słów na wiatr. Czuję, że nadszedł czas, by wykorzystać moją wiedzę i doświadczanie — jasno stawia sprawę Czesława Orłowska-Staniszewska (Fot. Tomasz Miroński)

Czesława Orłowska-Staniszewska jest jedyną kobietą wśród kandydatów na burmistrza Korsz i jako przedstawicielka płci pięknej, w tej czasami dość emocjonującej rywalizacji, stara się łagodzić obyczaje. – Jestem kandydatką zwykłych ludzi, znam problemy mieszkańców, a wieloletnie doświadczenie samorządowe daje mi wiedzę, jak je rozwiązać. Uważam, że człowiek jest najważniejszy — podkreśla Czesława Orłowska-Staniszewska.
Czesława Orłowska-Staniszewska jest zdania, że Korsze potrzebują nowego spojrzenia na funkcjonowanie samorządu, a kobiece, gospodarne podejście, to gwarancja rozwoju miasta i gminy Korsze. Pani Czesława zdążyła już zdobyć spore samorządowe doświadczenie. 12 lat była radną Rady Miejskiej w Korszach, w tym przez dwa lata pełniła funkcję przewodniczącej rady. 12 lat była też sołtysem sołectwa Babieniec, więc na co dzień stykała się z problemami mieszkańców.
— Wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą, że nie rzucam słów na wiatr. Wiem jak funkcjonuje urząd, jak można i należy go ulepszyć. Wiem, co można zrobić, by gmina funkcjonowała lepiej i rozwijała się wykorzystując swój potencjał. Uważam to za moją mocną stronę. Czuję, że nadszedł czas, by wykorzystać moją wiedzę i doświadczanie — jasno stawia sprawęCzesława  Czesława Orłowska-Staniszewska.

Jeśli mieszkańcy miasta i gminy Korsze dadzą Pani mandat zaufania. Co będzie Pani głównym celem?
— Najważniejsza jest poprawa warunków życia w naszej gminie — odpowiada kandydatka na burmistrza Korsz. — Teraz codziennie spotykam się z mieszkańcami, odwiedzam ich w domach, a oni mówią mi, co jest dla nich najważniejsze. Priorytetowe inwestycje w gminie Korsze, to budowa nowej stacji uzdatniania wody wraz z odwiertami studni dla miejscowości: Błogoszewo, Giełpsz, Kałmy, Nunkajny, Olszynka, Piaskowiec i Podlechy. Najczęściej słyszę o potrzebach poprawy stanu dróg gminnych, oświetleniu ulicznym w miejscowościach oraz o problemie z odbiorem folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Modernizacja stadionu MKS w Korszach (murawa, trybuny, ogrodzenie), remonty świetlic wiejskich. Dlatego pełniąc funkcje burmistrza Korsz tymi problemami, zajmę się w pierwszej kolejności. Wiem, że zgoda buduje, dlatego chce współpracować ze starostą kętrzyńskim, by wspólnie starać się o finansowanie dróg powiatowych i gminnych. Bardzo dobrze układa się współpraca z radnymi i sołtysami z gminy Korsze. Nie planuję zatrudniać zastępcy burmistrza, a w to miejsce zatrudnię osobę, która będzie zajmowała się pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych na niezbędne inwestycje. Wiem, że jest wiele źródeł, z których można pozyskać pieniądze na remonty dróg i inne niezbędne inwestycje. Jednak do tego jest potrzebna osoba kompetentna, która potrafi wyszukiwać źródła dofinansowań i umiejętnie po nie aplikować — dodaje.
4 mln 467 tys. zł dotacji zewnętrznych uzyskała Gmina Korsze na realizację zadań własnych w 2021 roku. Z wykorzystanych środków m.in. wyremontowano drogi oraz zadbano o termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Bieżący rok może przynieść kolejne inwestycje i kolejne działania finansowane z Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.


Jak chce Pani zachęcić wyborców, aby poszli na wybory 30 stycznia?
— Wybory to jedyna szansa, aby móc decydować o losach naszej „małej ojczyzny”. Pamiętajmy, że każdy głos jest ważny. Proszę też zauważyć, że nie agituję i nie wchodzę w konflikty. Raczej bezpośrednio spotykam się z mieszkańcami, tak by mieli, jak najwięcej informacji na temat moich zamierzeń i mogli podjąć świadomą decyzję. Styl, którym się posługuje w moich akcjach informacyjnych, wynika z szacunku do wyborców. Działam bez krzyków i awantur i wzajemnych nagonek, lecz rzeczowo i spójnie. Zachęcam do pójścia do wyborów. Może to ostatnio trochę zaniedbywany patriotyczny obowiązek, jednak na poziomie gminy realnie wpływający na wspólną rzeczywistość — apeluje Czesława Orłowska-Staniszewska.

Materiał wyborczy KWW Czesławy Orłowskiej-Staniszewskiej

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net