Bartoszyce/Górowo Ił./Bisztynek. Pijani i nieodpowiedzialni kierowcy wykluczeni z dróg

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. pixabay.com

Policjanci zatrzymali czterech pijanych kierujących. Każdej interwencji towarzyszyły inne okoliczności. Pijany kierowca quada został zatrzymany, po tym jak na parkingu uszkodził audi. Pijany rowerzysta sam wywołał interwencję, podczas której został zatrzymany, wcześniej rzucał w zgłaszającego drewnem. Inny rowerzysta zataczał się jadąc jednośladem, a pijany kierowca opla jechał na światłach przeciwmgłowych. Wszystkich mężczyzn czeka odpowiedzialność za swoje lekkomyślne zachowanie. Dwóch z nich czeka proces w sądzie karnym, dwaj pozostali odpowiedzą za popełnione wykroczenia.W piątek (6.05.22 r.), przed godziną 15:00 policjanci z bartoszyckiej prewencji interweniowali w związku ze zgłoszeniem listonosza, wynikało z niego, że jeden z mieszkańców miejscowości, w której roznosi pocztę rzuca w niego drewnem, utrudniając mu pracę. W trakcie rozmowy policjantów ze zgłaszającym funkcjonariusze zauważyli jadącego w ich stronę rowerzystę. Okazał się nim mężczyzna, będący powodem tej interwencji. 38-latek był wyraźnie pijany. Badanie alkomatem wykazało obecność aż 3,3 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Bartoszyce. Mężczyzna przyznał, że rzucał w listonosza drewnem, nie umiał logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Teraz będzie tłumaczył się, ale w sądzie za popełnione wykroczenie kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, za które minimalna kwota grzywny to 2500 zł.

W niedzielę, (8.05.22 r.), przed godz. 19:00 policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który cofając quadem uderzył z zaparkowane audi. Do zdarzenia doszło na parkingu poza drogą publiczną w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce. Obecność policjantów na miejscu tego zdarzenia nie byłaby potrzebna, gdyby nie fakt, że kierowca czterokołowca był po alkoholu. Badanie alkomatem ujawniło obecność prawie 2 promili alkoholu w organizmie 52-latka z gminy Bartoszyce. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Dochodzenie wyjaśni wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Również w niedzielę, policjanci z komisariatu w Górowie Iławeckim w trakcie patrolu obszaru gminy w Stedze Małej zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może być pijany. Badanie alkomatem zatrzymanego do kontroli drogowej 62-latka ujawniło 1,3 promila alkoholu w organizmie mieszkańca gminy Górowo Iławeckie. Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, (8/9.05.22.) policjanci patrolujący Bartoszyce zauważyli opla, którego kierowca jechał z włączonymi światłami przeciwmgłowymi. Zatrzymany do kontroli drogowej 35-latek miał w organizmie alkohol. Było go 0,77 promila. Kontrola ujawniła ponadto, że prawo jazdy mężczyzny zostały już zatrzymane przez policjantów w lutym br., wówczas mężczyzna też kierował autem po alkoholu. To nie wszystko, dowód rejestracyjny jego opla też był już zatrzymany z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. Auto 35-latka zostało odholowane na parking strzeżony. Mężczyznę czeka odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 2 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej i zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Źródło: KPP Bartoszyce

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net