Dni Górowa Iławeckiego już za nami. Solidna dawka rozrywki zagościła w mieście [ZDJĘCIA]

Wzruszającym momentem był występ artystek z Ukrainy, które w ten sposób podziękowały za pomoc, w którą dla ogarniętego wojną kraju zaangażowałą się sprora grupa mieszkańców miasta (Fot. Bartłomiej Matoszko)

Dni Górowa Iławeckiego są prawdziwym świętem miasta, które nie tylko integruje mieszkańców lecz doskonale promuje jego walory w regionie. Górowo Iławeckie przez ostatni weekend było kulturalną stolicą powiatu bartoszyckiego.Mieszkańcy Górowa Iławeckiego oraz liczni goście mogli bawić w rytm muzyki granej przez zespoły lokalne i ogólnopolskie. Wzruszającym momentem był występ artystek z Ukrainy, które w ten sposób podziękowały za pomoc, w którą dla ogarniętego wojną kraju zaangażowała się spora grupa mieszkańców miasta.

Park Miejski pulsował muzyką. Wystąpili: Jelonek, Wojciech Gąsowski, Gosia Andrzejewicz, ETK Gdynia, Miły Pan, DEJW, Łobuzy oraz lokalni artyści. Koncerty bardzo sprawnie poprowadził Mariusz Sieraj.

W programie nie zabrakło także atrakcji towarzyszących. Między innymi, piłkarskie drużyny młodzików i orlików zagrały o Puchar Burmistrza Górowa Iławeckiego.

Klasyfikacja w kategorii Młodzików po sobotnim turnieju:
1. GKS Cresovia Górowo Iławeckie
2. MBKS Victoria Bartoszyce
3. AP Progres Lidzbark Warmiński
4. UKS Legia Bart Bartoszyce
Wyróżnienia indywidualne otrzymali:
Najlepszy zawodnik — Franciszek Szarejko MBKS Victoria
Najlepszy bramkarz — Tymoteusz Szczypior UKS Legia Bart
Król Strzelców — Filip Ciechanowicz AP Progres.

Natomiast w niedzielę podczas rywalizacji drużyn GKS Cresovia, DKS Dobre Miasto, AP Progres Lidzbark Warmiński oraz MBKS Victoria Bartoszyce w kategorii Orlik nie prowadzono klasyfikacji końcowej, jedynie przyznano wyróżnienia indywidualne
Najlepszy zawodnik — Wiktor Zalewski DKS Dobre Miasto
Najlepszy bramkarz — Szymon Kuźniewski AP Progres
Król Strzelców — Radosław Walczak GKS Cresovia.

Dodatkowo na Stawie Garncarskim odbyły się zawody wędkarskie, które zgromadziły sporą rzeszę miłośników wędkarstwa.

Głównym organizatorem Dni Górowa Iławeckiego był samorząd Miasta Górowo Iławeckie oraz Ośrodek Kultury w Górowie Iławeckim.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Nie odnaleziono wydarzeń!

Fot. Bartłomiej Matoszko