KULINARIA// Podążaj Szlakiem Maślanki Mrągowskiej

Specjalności przygotowanych z wykorzystaniem Maślanki Mrągowskiej będzie można spróbować już 10 lipca (Fot. Organizatotzy)

Prezentujemy wyjątkową turystyczno-kulinarną ofertę Mazur, łączącą w sobie kuszącą propozycję poznania Maślanki Mrągowskiej – legendy regionu – od kuchni! Na przyszłych Zdobywców Szlaku czeka wędrówka przez 14 lokalizacji, w których serwowane jest unikatowe menu z Maślanką Mrągowską w roli głównej. Dla wytrwałych mamy atrakcyjne nagrody, m.in. rodzinne pobyty na Mazurach!Maślanka Mrągowska to pyszny i lekki fermentowany napój mleczny o ogromnym potencjale odżywczym oraz kulinarnym. Ten lekkostrawny i naturalny, pozytywnie wpływający na metabolizm produkt SM Mlekpol, nazywany jest także naturalnym probiotykiem. Dzięki tradycyjnej recepturze i czystemu składowi sprawdza się jako składnik wielu przepisów. Zależy nam na tym, by bogactwo i prozdrowotne właściwości Maślanki Mrągowskiej mogły docenić wszystkie osoby otwarte na przygodę, jak również na nowe doznania kulinarne. Z tego powodu, a w szczególności ze względu na jubileusz 25-lecia marki – powstał Szlak Maślanki Mrągowskiej.

Szlak Maślanki Mrągowskiej to smakowity kąsek dla miłośników kulinariów, sympatyków lokalnych produktów oraz atrakcja turystyczna dla rodzin z dziećmi. Ten nowy i niezwykle ciekawy „produkt” turystyczny Mazur tworzyć będą Spółdzielnią Mleczarska „Mlekpol”, Urząd Miejski w Mrągowie i Stowarzyszenie LOT „Ziemia Mrągowska”, a także branża hotelarsko-gastronomiczna z Mrągowa i okolic: restauracje, hotele, kawiarnie i lodziarnie.

Specjalności przygotowanych z wykorzystaniem Maślanki Mrągowskiej będzie można spróbować już 10 lipca, a Szlak stanie się bez wątpienia najsmaczniejszą turystyczną ofertą Mazur, łączącą w sobie konsumpcję z lokalnością produktu i możliwością poznania regionu od kuchni!

Więcej informacji, w tym zasady zabawy, lista lokalizacji i maślankowe menu znajduje się na stronie www.szlak.maslankamragowska.pl.

Ewelina Krzywosz
Stowarzyszenie LOT „Ziemia Mrągowska”

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Nie odnaleziono wydarzeń!