OPINIE// Urszula Pasławska: Mamy Plan na lepszą Polskę

Urszula Pasławska, poseł na Sejm RP (Fot. Archiwum)

Pod rządami PiS Polska coraz szybciej zmierza w kierunku katastrofy gospodarczej. Ceny wszystkiego i raty kredytów rosną dosłownie z dnia na dzień, Polacy ubożeją, a państwo praktycznie nie działa.Polskie Stronnictwo Ludowe ma prosty i realny plan na zmianę sytuacji, receptę na niską inflację, tańszą żywność, tanią energię i więcej inwestycji.

  • Konkretne propozycje na tu i teraz:
    na walkę z inflacją: likwidacja podatku Belki; zerowa marża od kredytów; emisja obligacji NBP oprocentowanych o 15 proc.
  • na tańszą żywność: państwowe dopłaty do nawozów w formule do tony produktu, nie jak dziś do hektara gruntu; korytarze eksportowe z Ukrainy; program małej retencji.
    na tanią energię: uwolnienie energii z odnawialnych źródeł; rekompensaty dla przedsiębiorców i gospodarstw domowych; dopłaty nie tylko do węgla; zmiana władzy w Orlenie.
  • na więcej inwestycji, czyli rozwój gospodarczy: dobrowolny ZUS; ulgi budowlano — remontowe; przede wszystkim zakończenie sporu z UE i zasilenie kasy państwa 770 miliardami złotych z Funduszu Odbudowy.

— Teraz Polską rządzą dyletanci, którzy powinni odejść. Rządy nieudaczników kosztują, a koszty ponoszą zwykli Polacy. My jesteśmy alternatywą dla bezradności obecnej władzy — mówi poseł Urszula Pasławska. — Złożyliśmy już konkretne ustawy dotyczące wprowadzenia dobrowolnego ZUS, likwidacji podatku Belki, wysokoprocentowych obligacji, dopłaty do tony nawozów oraz odblokowania rozwoju OZE, niestety rządzący nie byli zainteresowani. Po wygranych wyborach wcielimy nasz plan w życie. Chcemy dokonać tego w oparciu o wszystkie pokolenia, szerokie środowiska społeczne, wsie, miasteczka i metropolie. Praca musi znów zacząć się opłacać, a Polska stać się krajem szanowanym w Europie.

Biuro Poselskie Urszuli Pasławskiej

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Nie odnaleziono wydarzeń!