Gm. Górowo Iławeckie// Spotkanie polowe rolników w Nowej Karczmie

Gospodarstwo Państwa Pauperowiczów nieprzypadkowo jest miejscem spotkań rolników zainteresowanych wszystkim, co związane jest z roślinami strączkowymi (Fot. Mariusz Rolnicki )

W kalendarzu wydarzeń rolniczych, jak co roku, nie mogło zabraknąć spotkania polowego w gospodarstwie Państwa Pauperowiczów w Nowej Karczmie. 


Gospodarze godnie przyjęli zaproszonych gości, a ci mieli okazje spotkać się z innymi rolnikami i wymienić doświadczeniami oraz zapoznać z nowinkami zaprezentowanymi przez wiodące firmy branży rolnej.

Spotkanie w gospodarstwie Państwa Pauperowiczów miało charakter bardzo merytoryczny. W części konferencyjnej zaprezentowali się: Mariusz Szyczewski z firmy Bayer, Dariusz Fedyniak, Łukasz Maruszczak (Fricke), Mikołaj Sadowski (Fliegl), Krzysztof Kudaszewicz (ZZRol), Artur Michalczyk (KWS) oraz Rafał Banasiak, prezes stowarzyszenia Klaster Agroport.

W części polowej technologię zaprezentowano uprawy pszenicy, grochu oraz bobiku. Gospodarstwo Państwa Pauperowiczów nieprzypadkowo jest miejscem spotkań rolników zainteresowanych wszystkim, co związane jest z roślinami strączkowymi. Pan Andrzej sam testuje na polach nowe uprawy, wdraża nowe technologie i dzieli się spostrzeżeniami i wnioskami właśnie podczas corocznych spotkań polowych.

— Nasze spotkania są znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy teoretycznej i praktycznej w dziedzinie roślin strączkowych, włącznie z omówieniem stanu zasiewów na polach — mówi Rafał Banasiak, prezes stowarzyszenia Klaster Agroport.

Mariusz Rolnicki 

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net