Korsze// Uciekał przed policją autem, potem schował się w lesie pod gałęziami

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. archiwum policji

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał autem, a następnie pieszo, schował się w lesie pod gałęziami, miał narkotyki, aktualny zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. 33-letni mieszkaniec gminy Korsze trafił do zakładu karnego.Policjanci z Korsz w miejscowości Pomnik (gm. Korsze) zauważyli pojazd z niesprawnym światłem mijania. Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu do kontroli. Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca opla przyśpieszył i zaczął uciekać skręcając w leśną drogę, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w krzaki. Następnie kierujący wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo po czym schował się pod gałęziami i liczył, że policjanci go nie zauważą. Był w błędzie. Po chwili był już w ich rękach.

Jak się okazało kierujący oplem to 33-letni mieszkaniec gminy Korsze. Ucieczka przed policyjną kontrolą jak się okazało to nie jedyne przestępstwo, którego się dopuścił. Funkcjonariusze znaleźli w aucie, którym kierował narkotyki zarówno amfetaminę, jak i marihuanę. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że ma on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do maja 2024 roku.

Jakby tego było mało okazało się, że 33-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie. Ma on do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Mężczyzna był trzeźwy jednak przyznał się, że tego dnia zażywał narkotyki dlatego też została pobrana krew do badań. Mieszkaniec gminy Korsze usłyszał zarzuty, a następnie został przewieziony do zakładu karnego.

 

Źródło: KPP Kętrzyn

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Nie odnaleziono wydarzeń!