Babsztyl – koncert || BARTOSZYCE

Pub Wiraż zaprasza na koncert zespołu Babsztyl. Impreza w stylu country odbędzie się 6 marca. Początek o godz. 21. Impreza jest biletowana.


Zespół Babsztyl powstał w 1977 r. Udział w festiwalach i przeglądach studenckich zaowocował wkrótce dużą popularnością zespołu. W 1980 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Żywiołowo i spontanicznie wykonana interpretacja piosenki “W siną Dal” rozkołysała opolski amfiteatr. Efektem tego sukcesu była płyta nagrana dla Polskich Nagrań pt. “Szykuj się bracie”. Babsztyl ma wierną publiczność związaną z Piknikiem Country w Mrągowie, gdzie wielokrotnie był gwiazdą. Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność. Udział w programach TVP : “Wideoteka dorosłego Człowieka”, “Od przedszkola do Opola” czy “Szansa na sukces”, „The Voice of Poland” czy polsatowskim „Must Be The Music” udowodnił, że repertuar Babsztyla bliski jest zarówno najmłodszym, jak i dorosłym odbiorcom muzyki. Muzyka zespołu utrzymana jest w konwencji pop rock i country.

Leg­endę Babsztyla zbu­dowały jego piosenki nie tylko emi­towane na ante­nie radia czy TVP, ale krążące nadal w drugim obiegu… „Kiedy góral umiera…”, „Wypić wyp­i­jemy”, „Kasper”, czy cho­ci­ażby „Hej, przy­ja­ciele”, drukowane są w każdym śpiewniczku i śpiewane przy ogniskach, pod żaglami, na górs­kich szlakach przez kole­jne pokole­nie młodych marzycieli.

Od 2006 roku do zespołu dołączył Cezary Makiewicz, którego fanom muzyki coun­try nie trzeba spec­jal­nie przed­staw­iać. Jego „Wszys­tkie drogi prowadzą do Mrą­gowa” śpiewa prze­cież cała Pol­ska. Ciepły głos Czarka znakomi­cie wkom­ponował się w brzmie­nie Babsztyla.

W 2010 roku Ryszard Wol­bach postanawia wyco­fać się z pracy w zes­pole Babsztyl. Wybiera indy­wid­u­alną drogę muzy­czną angażu­jąc sie w duży pro­jekt zaty­tułowany „Kolory Nadziei”, w którym grupa Babsztyl zaz­naczyła również swoją obecność…ale obiecuje, że jeszcze nie raz zagramy razem…

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

06 marca 2020
Expired!

Czas

21:00 - 23:00

Koszt

15 zł
Wiraż Pub

Lokalizacja

Wiraż Pub
Plac Dworcowy 5, 11-200 Bartoszyce