Babsztyl – koncert

Klub Ceglana zaprasza na koncert zespołu Babsztyl. Impreza w stylu country odbędzie się 11 stycznia. Początek o godz. 20. Impreza jest biletowana.


Zespół Babsztyl powstał w 1977 r. Udział w największych festiwalach piosenki studenckiej i przeglądach studenckich zaaowocował wkrótce dużą popularnością zespołu. W 1981 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Żywiołowo i spontanicznie wykonana interpretacja piosenki „W siną dal” rozkołysała opolski amfiteatr. Efektem tego sukcesu była płyta nagrana dla Polskich Nagrań pt. „Szykuj się bracie” sprzedana w 230 000 egzemplarzy.

Zespół jeszcze dwukrotnie występował podczas opolskiej imprezy. Babsztyl ma wierną publiczność związaną z Piknikiem Country w Mrągowie, gdzie wielokrotnie był gwiazdą. Po kilkuletniej przerwie zespół wznowił działalność. Udział w programach TVP: „Wideoteka dorosłego Człowieka”, „Od przedszkola do Opola”, „Szansa na sukces”, „The Voice
of Poland” czy polsatowskim „Must Be The Music” udowodnił, że repertuar Babsztyla bliski jest zarówno najmłodszym, jak i dorosłym odbiorcom muzyki.

Przełom roku 2017/2018 był dla zespołu Babsztyl rokiem jubileuszu 40-lecia powstania. W lipcu 2018 r. ukazał się specjalny, jubileuszowy, dwupłytowy album pt. „Życie to cud” zawierający 30 piosenek w tym 14 premierowych. Lider zespołu Zbigniew Hofman został w roku 2018 uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Muzyka zespołu utrzymana jest w konwencji pop rock i country rock & folk. Najnowsze utwory zespołu „Ogień i Woda” oraz „Żal mi tamtych nocy” zostały laureatami  Ogólnopolskiego Konkursu na Piosenkę Country w latach 2013-2015.

Koncert zespołu to znane i lubiane piosenki takie jak: „W siną dal”, ”Hej przyjaciele”, „Kiedy góral umiera”, ”Wypić wypijemy”, „Wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa” wykonywana przez autora Cezarego Makiewicza, który od 2005 r. jest członem zespołu, jak również
piosenki śpiewane w gwarze warmińskiej z płyty „Stoi Oset kele drogi” i wiele innych w tym premiowych.

Najnowszy, jubileuszowy album “Życie to cud” w prestiżowym plebiscycie “Dyliżanse” w kategorii nowa płyta, został uznany za Album Roku 2018, a lider Zbigniew Hofman w kategorii wokalista zdobył tytuł Wokalisty Roku 2018. Uniwersalne treści piosenek, świetny kontakt z publicznością, duża kultura muzyczna sprawia, że koncerty zespołu Babsztyl to
niezapomniane przeżycia dla odbiorców.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

10 stycznia 2020
Expired!

Czas

20:00 - 23:00
Kategoria