Bartoszyckie Lato Artystyczne – koncert zespołu „TURBO”

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie 18 lipca 2021 roku (niedziela), na Placu Konstytucji 3 Maja (Bartoszycka Starówka) wystąpi legenda polskiego heavy metalu – zespół Turbo.

O zespole:

Grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a niecałe cztery miesiące później (23 kwietnia) zagrała swój pierwszy koncert. Po udanym debiucie, Turbo zostało zaproszone przez organizatorów do wzięcia udziału w pierwszym festiwalu muzyki rockowej „Jarocin 80”.

Od tamtego czasu zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkukrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a ostatnio także do Rosji.

W trakcie swojej kariery zespół miał przyjemność grać na tej samej scenie między innymi z takimi wykonawcami jak: Hanoi Rocks, Pretty Maids, Helloween, Running Wild, Overkill, Kreator, Citron, Sepultura, Deep Purple, Uriah Heep.

Formacja posiada w swoim dorobku sporo wydawnictw, w tym dwanaście albumów studyjnych. Już pierwsza płyta, zatytułowana „Dorosłe dzieci”, wydana w 1983 roku, stała się dużą sensacją, a to za sprawą bezkompromisowej energii i nowatorskich jak na tamte czasy aranżacji. Utwór tytułowy stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów początku lat 80- tych, ale i całej polskiej muzyki rockowej.

Od wielu lat Turbo intensywnie koncertuje. Rok 2019 formacja rozpoczęła mocnym akcentem – składającą się z czterech koncertów trasą po Polsce z legendarną grupą Uriah Heep.

Zespół pracuje nad nową płytą oraz planuje świętowanie 40 rocznicy istnienia. Muzycy przygotowują przekrojowy program zawierający najważniejsze utwory zespołu. Będzie go można posłuchać na koncertach w dwóch odsłonach: elektrycznej lub akustycznej.

Obecnie Turbo występuje w składzie:
Tomasz Struszczyk – śpiew
Wojciech Hoffmann – gitara prowadząca
Bogusz Rutkiewicz – gitara basowa, śpiew
Mariusz Bobkowski – perkusja
Przemysław Niezgódzki – gitara rytmiczna

Podczas imprezy zachowany zostanie obowiązujący reżim sanitarny, a uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: BDK Bartoszyce

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

18 lipca 2021
Expired!

Czas

20:00 - 22:00
Kategoria