Dożynki w Gminie Bartoszyce

Wójt Gminy Bartoszyce serdecznie zaprasza na tegoroczne obchody Święta Plonów Gminy Bartoszyce, czyli tradycyjne Dożynki, które symbolizują święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych. Impreza odbędzie się na stadionie w Bezledach 21 sierpnia 2021, a rozpocznie się korowodem i Mszą św. Polową od godziny 11:45.

Podczas wydarzenia rozstrzygnięte zostaną konkursy na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Bartoszyce”, Czysta, Estetyczna Wieś”, „Najciekawsze Stoisko Gastronomiczne” oraz konkurs kulinarny „Smaki Barcji”.

Jak to Dożynki, to dobra zabawa, a jak zabawa to oczywiście koncerty!
Na naszej scenie pojawią się nasze lokalne zespoły ludowe z Sokolicy, Wojciech i Galin oraz laureatki Nagrody Wójta Gminy Bartoszyce w I Wojewódzkim Konkursie Wokalnym „Sieć Wokalna”. Poza lokalnym akcentem muzycznym, na scenie pojawią się zespoły Plaster, Capitan Folk i Yugine, a w roli gwiazd wieczoru wystąpią Michał Wiśniewski i Zenon Martyniuk (Akcent).

O strefę gastronomiczną zadbają nasze niezastąpione Koła Gospodyń Wiejskich, gdzie będzie mogli skosztować niesamowitych potraw, przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, które możemy wymieniać bez końca, a oto kilka z nich:

– Turniej Sołectw (rozgrywki sportowe)
– Darmowe dmuchańce i strefa zabaw/animacji dla dzieci
– Festiwal kolorów
– Pokaz sprzętu służb mundurowych
– Parada motocykli

Święto Plonów to impreza skierowana do mieszkańców Gminy Bartoszyce, ale zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych, by wspólnie z nami świętować w ten ważny dzień.
Wydarzenie będzie odbywać się w formie imprezy masowej, zgodnie z aktualnymi wymogami sanitarnymi związanymi z pandemią COVID-19. Obszar będzie podzielony na strefy, do których wstęp będzie miało 250 osób niezaszczepionych i nielimitowana ilość osób zaszczepionych, nad czym nadzór będą miały służby porządkowe.

Link do wydarzenia https://www.facebook.com/events/163712872515921/?ref=newsfeed

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

21 sierpnia 2021
Expired!

Czas

11:45 - 23:55

Organizator

Centrum Kultury Gminy Bartoszyce
Telefon
89 761 57 65
Email
centrum@gmina-bartoszyce.pl
Strona WWW
https://www.facebook.com/KulturalnaBarcja