III Festiwal Trzech Kultur

Bartoszycki Dom Kultury zaprasza na III Festiwal Trzech Kultur 14.08.21 r. o godzinie 19:00 – Plac Konstytucji 3 Maja (Bartoszycka Starówka)

Opisy zespołów :
The Ukrainian Folk
Zespół (początkowo pod nazwą „Ruch”) powstał w 1990 roku we Lwowie. W 2001 roku zmienił się skład zespołu oraz instrumentarium, co spowodowało nadanie proponowanej przez grupę muzyce brzmienia folkowo-rockowego. Zespół w swoim repertuarze ma zarówno tradycyjne ludowe melodie ukraińskie we współczesnych aranżacjach oraz utwory własnej kompozycji. Grupa od dziewięciu lat związana z Górowem Iławeckim, koncertowała nie tylko w Polsce, ale i
we Francji, Niemczech, Czechach, Austrii, Rosji oraz Ukrainie.[1] Uważana przez wielbicieli ukraińskiej muzyki folkowej za jedną z najważniejszych grup tego nurtu. Wydała jak dotąd trzy płyty.

Breakout Night By Kazik Pabiasz
Kazimierz Pabiasz pochodzi z miasta Kędzierzyn-Koźle, urodził się w dzielnicy Koźle Port. Swoją pierwszą, własną, już wtedy mocno osadzoną w stylistyce blues rockowej grupę o nazwie BLUES JAK COBRA, założył w 1974 roku. W 2013 roku w Józefowie pod Warszawą reaktywował jeden z najbardziej znanych w kraju i za granicą zespół Breakout. Formacja zmieniła nazwę na „Old Breakout”. Istotnie jego skład stanowili ostatni żyjący muzycy tego zespołu. Kazimierz Pabiasz zastąpił nieżyjącego Tadeusza Nalepę. Trasa koncertowa „Old Breakout” trwała 5 lat (2014-2018). W ostatnim czasie odchodzą Winicjusz Chrust i Józef Hajdasz. Kazimierz Pabiasz postanawia kontynuować styl i muzykę zespołu Breakout tworząc własny projekt „BREAKOUT NIGHT”, który zostaje ciepło przyjęty przez publiczność.
Przez wiele lat współpracował z muzykami , którzy kładli podwaliny pod polską muzykę blues rockową. m.in.: Krzysztof Dłutowski, Józef Hajdasz, Zbigniew Wypych, Winicjusz Chróst i Wojciech Morawski, Marek Raduli z Kędzierzyna-Koźla, Cezary Czternastek – z zespołu Easy Rider, Kasa Chorych, Michał Bereźnicki – z zespołu Złe Psy, Leszek „Duce” Jakubowski – były muzyk z zespołu Piersi, Przemek Niemiec – z zespołu Bank, Leszek Cichoński – z zespołu Tadeusza Nalepy, Irek „Pióro” Nowacki – z zespołu Recydywa Blues Band, Włodek „Lola” Krakus – z zespołu Tadeusza Nalepy, Winicjusz Chróst – z zespołu Breakout, Tadeusz Trzciński – z zespołu Breakout, Józef Hajdasz – z zespołu Breakout, Zbigniew Wypych – z zespołu Breakout, Marek Surzyn – z zespołu Breakout, Krzysztof Dłutowski – z zespołu Breakout, Wojciech Morawski – z zespołu Breakout, Jacek Krzaklewski – z zespołu Perfect, Marek Kapłon – z zespołu TSA, Dariusz „Wodzu” Henczel – z zespołu Oddział Zamknięty, Darek Czarny – były muzyk Starego Dobrego Małżeństwa, Piotr Ożerski – z zespołu Oddział Zamknięty, Jacek Korzeniowski – z zespołu Oddział Zamknięty. Maciej Kubicki – z zespołu Breakout, Tomasz Kwiatkowski z zespołu Cree, Janusz Niekrasz z zespołu TSA. Kazimierz Pabiasz był nagradzany za własne kompozycje oraz za aranżacje muzyki bluesowych coverów na wielu konkursach i festiwalach muzyki blues rockowej. Artysta nagrał płyty: „Blues jak Cobra” – tekst, gitara, vocal, „Za głosem bluesa idź” – gitara, vocal oraz płytę „Tryptyk Opolski” – tekst, gitara,vocal, „Pociąg złoty” – tekst, gitara,

Podczas imprezy zachowany zostanie obowiązujacy reżim sanitarny.

Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy .

 

Źródło: Bartoszycki Dom Kultury

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

14 sierpnia 2021
Expired!

Czas

19:00 - 23:00
Kategoria

Organizator

Bartoszycki Dom Kultury
Telefon
tel/faxl. 89 762 23 89
Email
bdk.bartoszyce@wp.pl
Strona WWW
http://bdkbartoszyce.pl