Kłamstwo – spektakl na Dzień Kobiet || MIKOŁAJKI

Na zaproszenie burmistrza Piotra Jakubowskiego z okazji Dnia Kobiet ponownie w Mikołajkach wystawiony zostanie spektakl teatralny. Tym razem będzie to sztuka „LEMENSONGE/KŁAMSTWO” autorstwa Floriana Zellera w reżyserii Wojciecha Malajkata.


Spektakl jest prezentem dla pań z okazji Dnia Kobiet, a wszelki dochód uzyskany ze sprzedaży biletów pomoże w realizacji kolejnych takich wydarzeń w Centrum Kultury.

O spektaklu:
Niesamowite i przenikliwe, a przy tym, o zgrozo, zabawne studium, właśnie… Kłamstwa. Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu „Kłamstwo”!

Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody’ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst. Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy„.

Francuski dramaturg Florian Zeller spróbował kłamstwo zweryfikować w warunkach scenicznych. Udało mu się to na tyle, że w całej Europie widzowie podczas przedstawień spadają z krzeseł z rozbawienia, za chwilę wracają na miejsca dyskretnie zerkając wokół i szukając wsparcia i zrozumienia u innych kobiet i mężczyzn. Niech to uświadomi siłę rażenia tego tekstu. Reżyser przedstawienia, Wojciech Malajkat, zdradza: „Przeraża nas to, jak można wygodnie żyć w związku, jednocześnie nie wiedząc nic o sobie nawzajem„.

Producent spektaklu, Piotr Szwedes, zastrzega jednak: „Warto to zobaczyć, oczywiście, nie po to, aby dowiedzieć się, jak skutecznie oszukać partnera lub partnerkę. Nie traktujcie tego, jako spektaklu instruktażowego. O nie! Warto, ponieważ, jak w soczewce skupimy dwa dni Waszego życia w dwóch godzinnych aktach. Rozbierzemy was na części pierwsze, a czy dacie się złożyć? To już zostawiamy Wam. To nie tylko komedia, ale i bardzo cenny przekaz„.

!!UWAGA!!
Wejściówki na wydarzenie będą dostępne w Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach 5 i 6 marca w godzinach 10.00 – 14.00.
Przyznawane są na następujących zasadach:
1. Wejściówki dostępne są wyłącznie dla mieszkańców Gminy Mikołajki.
2. Wstęp na spektakl mieszkanki Gminy Mikołajki mają bezpłatny, panowie chcący towarzyszyć paniom mogą zakupić bilet za kwotę 10 zł.
3. Jedna osoba może odebrać/zakupić jedynie dwie wejściówki.
4. Liczba miejsc ograniczona wielkością sali (do 170 osób/spektakl).

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

09 marca 2020
Expired!

Czas

17:00 - 22:00

Lokalizacja

Centrum Kultury "Kłobuk"
Kolejowa 6, 11-730 Mikołajki
Kategoria