Bartoszyce// Koncert Trio Mandili

Trio Mandili to trzy utalentowane dziewczyny z Gruzji, które podbiły serca publiczności na całym świecie. Ich magiczne głosy, niczym strumienie spływające z gór, przenikają do serca… Jest to nowoczesna baśń kaukaska. Tradycyjna gruzińska polifonia delikatnie wykonywana przez śpiewaczki. Bartoszycka publiczność będzie mogła usłyszeć Trio Mandili na żywo już w tą sobotę 25 czerwca 2022 r. o godz. 19:00.
Popularność „Trio Mandili” rośnie z każdym dniem. Dziś grupa ma około miliona subskrybentów na Facebooku. Nazwa grupy nie została wybrana przypadkowo. Mandili to kobiece nakrycie głowy w kształcie szalika. Tradycyjnie kobiety rzucały chusteczkę na ziemię, gdy chciały pogodzić skonfliktowanych mężczyzn.
W 2015 roku Trio Mandili wydało swój pierwszy album zatytułowany „With Love”. W 2017 roku ukazała się druga płyta zespołu „Enguro”. Nowe kompozycje liryczne przy akompaniamencie popularnych ludowych instrumentów odsłaniają niepowtarzalnego ducha malowniczej Gruzji i szerokość duszy Gruzinów. A teraz, w 2021 roku, Trio Mandili wydało swój trzeci album zatytułowany „Sakartvelo”.
Wstęp bezpłatny
Źródło: bartoszyce.pl

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

25 czerwca 2022
Expired!

Czas

19:00 - 21:00
Kategoria

Organizator

Bartoszycki Dom Kultury
Telefon
tel/faxl. 89 762 23 89
Email
bdk.bartoszyce@wp.pl
Strona WWW
http://bdkbartoszyce.pl