MS „Piłsudski” przypływa do Mrągowa!

Fundacja Koncept Kultura oraz Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zapraszają w wirtualną podróż na pokładzie najwspanialszego polskiego transatlantyku MS „Piłsudski”


Dzięki technologii VR widzowie odbędą niezapomniany rejs po Atlantyku oraz zanurzą się w pełen magicznych przeżyć świat eleganckich wnętrz i opowieści o statku, który był dumą międzywojennej Polski. Widzowie będą świadkami utraty niepodległości oraz jej odzyskania, spotkamy bohaterów sprzed lat: Józefa Piłsudskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Thomasa Woodrowa Wilsona.

Na chętnych, którzy pragną zanurzyć się w historię sprzed blisko 100 lat czekać będzie 15 obrotowych foteli wyposażonych w urządzenia VR oraz zawsze uśmiechnięta załoga „Piłsudskiego” – to będzie niezapomniana przygoda!

Uwaga! Seanse w technologii VR nie są zalecane dla dzieci poniżej 12 roku życia,
osób cierpiących na epilepsję oraz kłopoty z błędnikiem!

Szczegóły:
11 listopada 2019, w godz. 12.00 – 19.00
Centrum Kultury i Turystyki


PRZENIEŚ SIĘ DO MIĘDZYWOJENNEJ POLSKI! 11 listopada rodzinnie
Atrakcyjnym dodatkiem do pokazów VR będzie GRA RODZINNA przygotowana dla mieszkańców Mrągowa z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Gracze znajdą się w pokoju przedwojennego fotografa, w którym czekają na nich zdjęcia i ciekawostki sprzed 100 lat.

W grze, w której historia łączy się ze świetną zabawą – mogą wziąć udział i duzi i mali. Starsi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w zadaniach historycznych, młodsi wykażą się sprytem i sprawnością zamieniając się w młodych legionistów podczas musztry, układając wielkie puzzle z wizerunkiem wspaniałego polskiego transatlantyku, śpiewając piosenki przedwojennych gwiazd, ścigając się na wieloosobowych nartach, czy pomagając w kuchni polowej podczas dożywiania biednych dzieci z przedwojennych wsi. Czy uda nam się zdobyć szyfr i wspólnie otworzyć sejf, w którym czekają odznaki za dobrze wypełnione zadania? Na to i inne pytania odpowiedź znajdziemy 11 listopada podczas gry rodzinnej z historią w tle.

Historia może być fascynującą przygodą!
WSTĘP WOLNY!

DODATKOWE SEANSE VR w dniu 12 listopada, w godz. 15.30 – 18.30.
W tym przypadku obowiązuje rezerwacja miejsc dla osób indywidualnych:
na stronie Fundacji Koncept Kultura
oraz specjalne spotkania dla szkół

źródło: CKiT Mrągowo

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

11 - 12 listopad 2019
Expired!

Czas

All Day
Centrum Kultury i Turystyki

Lokalizacja

Centrum Kultury i Turystyki
Warszawska 26, 11-700 Mrągowo