Najlepsze niezależne krótkie filmy świata w Kinie „Gwiazda”

Najlepsze niezależne krótkie filmy świata już 10 czerwca zagoszczą na ekranie Kina „Gwiazda” w Kętrzynie. Zapraszamy na przegląd jedenastu nagrodzonych obrazów 14. edycji Festiwalu Grand OFF. Miniona edycja festiwalu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem na którą nadesłano blisko 4000 filmów ze 130 krajów.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 80 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci pięknych statuetek wręczane są na festiwalowej Gali, która w tym roku odbędzie się 4 grudnia. Wcześniej, w czasie festiwalu, w jednym z warszawskich kin, dedykowany jest widzom bardzo zróżnicowany, interesujący program.

Początek festiwalowego przeglądu w kętrzyńskim kinie już 10 czerwca o godz. 16.00. Seans jest darmowy i niebiletowany, lecz obowiązuje ograniczenie na Sali do 79 widzów.

niez

 Justyna Drozd
Kętrzyńskie Centrum Kultury

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

10 czerwca 2021
Expired!

Czas

16:00 - 18:00
Kategoria