Nurkowie i pasjonaci historii posprzątają Łynę w Sępopolu

W sobotę 17 lipca w Sępopolu odbędzie się akcja „Czysta Łyna – Bezpieczne Wakacje”. Będzie polegała na oczyszczeniu koryta rzeki Łyny z zalegających tam śmieci oraz złomu. Rzekę posprzątają płetwonurkowie, pasjonaci historii, strażacy i zainteresowani mieszkańcy Sępopola. 

Akcję zainicjowali Krzysztof Figurowicz oraz Jarosław Dąbrowski ze Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjne „Strowangen”. Będą ich wspierać strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępopolu, „Scubamaniak” Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, Stowarzyszenie Historyczno Poszukiwawcze BATORY, Muzeum Militariów w Golubiu-Dobrzyniu, Neodymowi oraz Urząd Miejski w Sępopolu.

Łyna będzie oczyszczana w Sępopolu na rzece Łyna, na odcinku od ujścia Pisy Warmińskiej do Smolańskiej Strugi. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którym czystość Łynie nie jest obojętny w sobotę 17 lipca od godziny 09:00.

— Idea, jaka nam przyświeca to połączenie edukacji z działaniami praktycznymi. Chcemy rozwijać świadomość ekologiczną mieszkańców Sępopola, w szczególności młodzieży oraz umożliwić wypracowanie i utrwalenie odpowiednich zachowań i nawyków w zakresie ochrony przyrody — mówi Krzysztof Figurowicz ze Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjne ,,Strowangen”.

Akcję wspierają: Urząd Miasta Sępopol, Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, OSP Sępopol, Grupa Poszukiwawczo Ratownicza Scubomaniak, Stowarzyszenie Historyczno Poszukiwawcze BATORY, Muzeum Pamięć z Bisztynka, Muzeum Militariów w Golubiu Dobrzyniu oraz Członkowie Grupy NEODYMOWI.
Sponsorem jest Firma MAGTOM. Patron medialny Nowiny Północne

Tomasz Miroński

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

17 lipca 2021
Expired!

Czas

09:00 - 16:00
Kategoria