Orszak Trzech Króli w Kętrzynie

Już po raz siódmy odbędzie się w Kętrzynie Orszak Trzech Króli. Uczestnicy tego wydarzenia spotkają się w poniedziałek 6 stycznia 2020 r. o godzinie 12.15 na Placu Armii Krajowej, skąd ulicami miasta przejdą pod ratusz.


Orszak Trzech Króli to przedstawienie Jasełek, wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Jest to inicjatywa lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze, zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie. Mędrcy ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu.

Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

06 stycznia 2020
Expired!

Czas

12:30 - 13:30

Lokalizacja

Plac Armii Krajowej
Kętrzyn