Osiecka po męsku – koncert Marcina Januszkiewicza

W grudniu czeka nas koncert „Osiecka po męsku” – utwory, do których teksty napisała Agnieszka Osiecka zaśpiewa Marcin Januszkiewicz.


W jego wykonaniu „A ja wolę moją mamę”, czy „Kołysanka dla okruszka” nabierają zupełnie nowego wyrazu. Marcin Januszkiewicz – aktor, wokalista, kompozytor i autor tekstów, swoją debiutancką płytę poświęcił Agnieszce Osieckiej. Twórczość poetki była mu bliska od zawsze i to właśnie jej utworami wygrał ważne krajowe festiwale, jak choćby Przegląd Piosenki Aktorskiej w 2017 roku.

Koncertowa płyta „Osiecka po męsku” wypełniona jest odważnymi, choć dalekimi od estetyki szoku, wersjami wielkich przebojów: „Deszcze niespokojne”, „Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal”, „Nim wstanie dzień”,  i piosenek mało znanych: „Części zamienne”, „Cyrk nocą”, „Na kulawej naszej barce”, „Od nocy do nocy”, „Diabły w deszczu”.

Januszkiewicz jest aktorem, więc rozumie, że słowa zwykle są „o czymś”. Nie ulega jednak terrorowi interpretacji, bo wie, że czasem tekst piosenki służy do zabawy; jest też muzykiem, więc swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami, nagina „nieśmiertelne” frazy, używa głosu jak instrumentu, korzystając z dyskretnego, elektronicznego akompaniamentu kolegów z zespołu.

Koncert „Osiecka po męsku” odbędzie się 5 grudnia w kętrzyńskim kinie Gwiazda. Początek o godz. 18.

źródło: KCK

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

05 grudnia 2019
Expired!

Czas

18:00 - 20:00
Kętrzyńskie Centrum Kultury

Lokalizacja

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Sikorskiego 24A, 11-400 Kętrzyn