Anna Maria Jopek – koncert finałowy konkursu „Śpiewające obrazy”

Anna Maria Jopek będzie gwiazdą Impresji Artystycznych – Śpiewające Obrazy’2019. Niezwykły koncert wieńczący tegoroczną edycję imprezy odbędzie się
24 listopada (niedziela) o godz. 18. w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.


Organizatorzy czekają na autorskie perełki i mistrzowskie interpretacje! Do zdobycia m.in. nagrody pieniężne, w tym GRAND PRIX konkursu w wysokości 4.000 złotych, ufundowane przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Koncert galowy z udziałem laureatów uświetni Anna Maria Jopek z zespołem. Na scenie CKiT wystąpi zespół przyjaciół i pasjonatów. Wszyscy w drużynie Anny Marii Jopek są frontmanami własnych projektów. – Wolność i nieograniczoność wyobraźni jest tym, co kocham najbardziej u tych, z którymi staję na scenie – wyznaje A.M.Jopek. – Tylko spełnieni twórcy potrafią być prawdziwymi dawcami. W muzyce działamy na otwartym sercu.

Artystce na scenie towarzyszą: Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja), Piotr Nazaruk (flety, głos, cytra) oraz Krzysztof Herdzin (fortepian). Koncert w Mrągowie będzie okazją do usłyszenia utworów z ostatniej płyty „Ulotne” inspirowanej dzieciństwem artystki, spędzonym za kulisami legendarnego Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze, w którym tańczyli i śpiewali jej rodzice. – Muzyka mojego dzieciństwa, wszystkie Ptaszki, Serduszka i Cyraneczki, na zawsze zdeterminowały mój śpiew i myślenie o muzyce. Noszę w sobie płaski pejzaż Mazowsza z całą jego melancholią i bezkresem.

Anna Maria Jopek – wokalistka, improwizatorka, wizjonerka, pasjonatka. Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in. Pat Metheny, Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone). Zaśpiewała duet ze Stingiem i pojawiła się na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall czy Deakin Edge w Melbourne. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. W ostatnim czasie wspólnie z Teatrem Pieśń i Kozła  koncertowała z projektem „Return to the voice” w Polsce, Szkocji i Anglii. Wspólnie z basistą Robertem Kubiszynem napisała muzykę do spektaklu Leszka Mądzika pt. „Czas kobiety”, w którym występuje. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Tylko w Polsce jej płyty rozeszły się w milionowym nakładzie, jednak jak sama przyznaje najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Obecnie Artystka promuje swoje  najnowsze platynowe wydawnictwo z Branfordem Marsalisem pt „ULOTNE”, która ma status złotej.

źródło: organizator

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA: redakcja@nowiny24.net.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

24 listopada 2019
Expired!

Czas

18:00 - 21:00
Centrum Kultury i Turystyki

Lokalizacja

Centrum Kultury i Turystyki
Warszawska 26, 11-700 Mrągowo