Spotkanie autorskie z Franciszkiem Haberem

Zapraszamy na rozmowę z największym poetą wśród kapitanów i największym kapitanem wśród poetów. Już w sierpniu wyjątkowy gość – Franciszek Haber odwiedzi Kętrzyn i opowie o miłości do żeglarstwa i książek oraz o początkach swojej pisarskiej drogi. Spotkanie autorskie z Haberem odbędzie się 13 sierpnia o godz. 17:00 w kętrzyńskim Zamku.


Franciszek HABER – jachtowy i motorowodny kapitan żeglugi wielkiej.  Z morzem związany od ponad 50 lat. Członek Bractwa Kaphornowców i Bractwa Zawiszaków. Wieloletni członek i przewodniczący Komisji Morskiej Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego.

Legendarny już dzisiaj szef szkoły żeglarstwa akademickiego  w  Międzynarodowym Centrum Żeglarstwa „Almatur” w Giżycku.  To właśnie żeglarstwo  jest  dla  niego synonimem wolności i spełnienia, duchową formułą wędrówki.

Autor 30. tomików poetyckich, montaży poetyckich, scenariuszy filmowych, audycji radiowych, a także tekstów szant. Inspiracji poetyckich dostarcza mu w dużej mierze jego własne życie. W poezji Franciszka Habera znajdziemy piękno przyrody z nieuchronnym upływem czasu, trudne pytania o sens istnienia, a także odpowiedzi na pytanie jak w bezkresnym świecie odnaleźć przestrzeń duchową.

Justyna Drozd
specjalista ds. promocji i social media
Kętrzyńskie Centrum Kultury

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

13 sierpnia 2021
Expired!

Czas

17:00 - 19:00
Kategoria