Twórczo i razem – KCK zaprasza na plener malarski

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza mieszkańców do udziału w plenerze malarskim w ramach I Międzynarodowego Pleneru „Malarska opowieść o Kętrzynie”.
Pod okiem naszych gości, czyli fantastycznych artystów będzie można stworzyć swój własny obraz inspirowany Kętrzynem. Najlepsze obrazy trafią na zaplanowaną wystawę poplenerową. Widzimy się w dniach 27 oraz 28 lipca o godz. 9:00 przed Galerią RastArt (Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego 10/1). Prosimy o zabranie swoich materiałów malarskich niezbędnych do stworzenia dzieła.
Kętrzyn stanie się inspiracją dla artystów z całego świata.
W sobotę, 23 lipca rozpocznie się pierwszy międzynarodowy plener malarski „Malarska opowieść o Kętrzynie”. Udział w nim wezmą studenci oraz profesorowie z Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie i Uniwersytetu Lipawskiego na Łotwie. Kuratorem pleneru jest pani Sylwia Caban-Wiater.
Wydarzenie jest ściśle związane z obchodami 665-lecia Kętrzyna. Zapewne, czas twórczej, artystycznej atmosfery przełoży się na wyjątkowe dzieła malarskie, które zostaną zaprezentowane na uroczystej wystawie w Galerii RastArt. (dokładny termin będzie jeszcze podany). Cały plener potrwa do 30 lipca.
Justyna Drozd

Kętrzyńskie Centrum Kultury

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

27 - 28 lipiec 2022
Expired!

Czas

09:00 - 16:00
Kategoria

Organizator

Kętrzyńskie Centrum Kultury
Telefon
0 89 751 25 53
Email
biuro@kck
Strona WWW
https://kck.ketrzyn.pl/